Останнім часом на українських шляхах нерідко можна зустріти гостя родом з Північної Америки – пікап. Хоча нові машини цього класу представлені в Україні декількома переважно японськими брендами. Тож, наприклад, купити Тойота Хайлюкс можна в авторизованих дилерських автоцентрах компанії Тойота.
Їх популярність пояснюється вдалим поєднанням якостей автомобілів інших класів (грузовиків, седанів та позашляховиків) – всюдихідністю та вантажопід’ємністю.
Особливості конструкції пікапу, переваги і недоліки
Пікапи – це зазвичай автомобіль, побудований на рамі з жорстким ведучим мостом ззаду. Пасажирська зона завжди повністю відокремлена від вантажного відкритого відсіку. І може бути Single Cab (на водія та одного пасажира) або Double Cab (із додатковими пасажирськими місцями). Інтер'єр пікапу не відрізняється особливим комфортом, а незважаючи на великі розміри у салоні може бути тісно, та і підвіска досить жорстка.
Головна перевага пікапу – це велика вантажопід’ємність – біля 1 тони у кузові та 3-3,5 тони на причепі. А ще можливість перевозити великогабаритні грузи та такі, що можуть забруднити багажник звичайного авто. Ну і звісно всюдихідність – великий кліренс, великі колеса, короткі звіси, потужний двигун. До речі в США пікапи нерідко застосовують у якості аварійних машин. Вони здатні навіть великі автобуси з багнюки витягувати. Загалом – це гарна машина для тих, хто живе за містом і займається сільським господарством.
Недоліки у пікапа теж є:
- Габарити. Машина велика і не дуже підходить для вузьких вулиць у місті
- Малий комфорт. У пікапів жорстка підвіска, вони досить шумні, інтер’єр спрощений.
- Не економічні. Потужний двигун, велика вага не сприяють малій витраті пального.
Проте сучасні пікапи, як усувають майже всі ці недоліки Тойота Хайлюкс.
Тойота Хайлюкс – потужність, надійність, сучасні технології
Пікап відомого японського бренду Тойота Хайлюкс представлений автівками 8-го покоління, які у 2020 році пройшли рестайлінг. Зовні він добре впізнаваний завдяки великій «двоповерховій» фальшрадіаторній решітці з широким кантом, вузьким головним фарам і литому бамперу з бічними вставками у вигляді бумерангів. Ну і звісно по фірмовій емблемі на решітці.
Машина комплектується 2.4-літровим турбодизелем (150 сил, 400 Нм крутного моменту), або модернізованим 2.8-літровим турбодизелем (204 сили і 500 Нм) з автоматичною або механічною на 6 передач коробкою. Вони здатні розігнати пікап до перших 100 км/год за 10.5 сек. І ось спростування першого недоліку – неекономічності. Витрати пального у 2,8 л двигуна в середньому 10,1 л/100 км, а у 2,4 л – 9,9 л.
Щодо комфорту. Машина просто переповнена різноманітною електронікою, яка полегшує процес керування і створює приємну атмосферу у салоні.
Це Toyota Safety Sense - комплекс технологій, які долучені у всьому — від виявлення небезпеки зіткнення до стеження за дорожніми знаками — для забезпечення вашої безпеки.
Система допомоги при рушанні під гору (HAC) та система активного контролю тяги (A-TRC) спрощують плавний старт, TSC - система стабілізації автомобіля з причепом, VSC - система стабілізації автомобіля, антиблокувальна система гальмування (ABS), 7 подушок безпеки - фронтальні, передні бокові, захисні шторки та колінна.
Перед очима у водія панель приладів зі зміненими шкалами і графікою 4.2-дюймового дисплея по центру, а також 8-дюймовий сенсорний дисплей мультимедійної системи Toyota Touch 2, яка підтримує Apple CarPlay і Android Auto.
Клімат-контролю немає, але є кондиціонер з ручним керування та підігрів передніх сидінь.
Тож на наш погляд Тойота Хайлюкс – автівка, яка заслуговує уваги.