Перший політ на Місяць опинився під загрозою подробиці NASA

Майже рік минув з моменту успішного повернення на Землю безпілотного космічного корабля "Оріон" після завершення місії "Artemis 1", у рамках якої відбувся обліт Місяця.
Як пише "Gizmodo", NASA стверджує, що інженерам потрібно ще кілька місяців для вирішення довготривалої проблеми із захисним тепловим екраном корабля, який був пошкоджений до того, як астронавти зможуть вирушити в пілотований політ до Місяця в рамках місії "Artemis 2".
Інженери NASA виявили, що захисний шар теплового екрану під час повернення місії Artemis 1, постраждав більше, ніж очікувалося. "Оріон" входив в атмосферу Землі зі швидкістю майже 40 тисяч км/год, і тепловий екран успішно впорався з температурою 2800 градусів за Цельсієм.
Інженери виявили, що під час спуску окремі частини захисного екрану від'єдналися від корабля, але не так, як пророкували вчені, і кількість від'єднаного матеріалу виявилася більшою, ніж передбачалося. Роботи з виявлення причин пошкодження захисного екрану продовжуються, і вчені мають намір завершити розслідування та внести необхідні зміни до конструкції до весни наступного року.
Астронавти, заплановані для участі у місії "Artemis 2", мають вирушити до Місяця у листопаді 2024 року. Проте вони, заявили, що не почнуть політ, поки не буде забезпечена повна безпека при поверненні на Землю.

Агентство NASA оголосило, що запуск місії "Artemis 2", під час якої чотири астронавти мають облетіти Місяць на космічному кораблі "Оріон", буде відкладено до моменту вирішення проблеми із захисним тепловим екраном та внесення відповідних змін до конструкції. Інженери продовжують вивчати причини пошкодження теплового екрану "Оріона", і для остаточного вирішення проблеми потрібно ще кілька місяців. Тільки після цього можна приступити до підготовки до пілотованої місії на Місяць. На даний момент немає підстав для скасування місії або призупинення попередніх робіт, але за наявності переконливих причин такі кроки можуть бути зроблені.

Метки: Artemis 1