Вівторок, 16 липня 2024 року

Переваги та недоліки плаского бойлера: що варто знати перед купівлею

Бойлер дає змогу легко й ефективно розв’язати питання гарячого водопостачання приватного будинку, квартири, дачі, офісу. Нагрівачі великого об’єму закривають потреби всієї родини. Вони постачають воду для регулярних гігієнічних процедур, прибирання приміщень, приготування їжі, прання. Невеликі моделі встановлюють на кухні для миття посуду або подачі теплої води в умивальник у ванній.

бойлер1

Під час вибору бойлера враховують не тільки об'єм накопичувального бака, а й форму виробу. Окремою лінійкою виділено моделі «slim». Так називають плаский бойлер. Це обладнання популярне серед дизайнерів інтер'єрів і пересічних користувачів завдяки його експлуатаційним характеристикам.

Особливості плоских бойлерів

У плоских водонагрівачів є декілька конструктивних особливостей:

  1. Такі моделі мають не один бак, як у круглих аналогів, а дві внутрішні ємності, з'єднані системою трубок. Кожен резервуар забезпечений нагрівачем, тому підготовка гарячої води проходить швидше.
  2. У стандартному режимі роботи вмикається один ТЕН. У прискореному — обидва нагрівальні елементи. Холодна вода надходить у перший бак і розігрівається в ньому. Далі по патрубку вона перетікає в другий резервуар, де доводиться до необхідної температури.
  3. Пласкі бойлери забезпечені розсікачем. Ця деталь потрібна, щоб залишки гарячої води не надто швидко змішувалися з об'ємами холодної води, що надходить. Завдяки цьому не виникає різкого перепаду температури води, яка подається, підвищується комфорт користування.

бойлер2

Пласкі водонагрівачі випускаються з об'ємом бака до 100 літрів. Це визначено конструктивними особливостями. Але такої кількості води на практиці достатньо для сім'ї з 4 осіб.

Переваги пласких водонагрівачів

Головна перевага пласких бойлерів — компактні розміри. Глибина більшості моделей об'ємом у 100 л не перевищує 30 см:

  1. Обладнання підходить для невеликої ванної кімнати або кухні. Воно не займає багато місця. Такі прилади можна встановити в будь-якій частині приміщення, зокрема в кут або нішу, яка не зайнята меблями.
  2. Наявність регулювання режиму нагрівання води (стандартний і прискорений) дає змогу заощаджувати електроенергію.
  3. Зменшення розмірів вплинуло на вагу водонагрівача. Він став легшим, тому його без проблем фіксують на більшості поверхонь на стандартні фітинги.
  4. Естетика інтер'єру — ще один привід вибрати плаский водонагрівач. «Сліми» мають акуратний і симпатичний вигляд у будь-якому інтер'єрі. Вони не впадають в очі, «зливаються» з поверхнею, на якій закріплені.

Виробники пропонують не тільки вертикальні, а й горизонтальні моделі. Вони ще краще економлять простір.

Трохи про недоліки

Є в обладнанні цього виду й «слабка» сторона. Вони не такі економічні, як їхні круглі аналоги. Це пояснюється великою площею дотику та тонкою теплоізоляцією — особливості конструкції збільшують втрати тепла та витрати енергії майже вдвічі. Наскільки цей недолік перекриє всі переваги обладнання — вирішувати вам.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.