Пасажирські перевезення на залізниці не є збитковими. Ексміністр спростував багаторічний міф «Укрзалізниці»

Колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян в інтерв’ю «Главкому» спростував багаторічний міф «Укрзалізниці» про те, що пасажирські перевезення є збитковими.

 

За словами Омеляна, єдиний збитковий сегмент на залізниці – це приміські перевезення. «Укрзалізниця» рахувала збиток від пасажирських перевезень в минулому році на рівні близько 10-12 млрд. Тобто за час простою під час карантину вона мала б вже отримати прибутку 2 млрд. грн за рахунок того, що раніше вантажний напрямок субсидував пасажирський. Але цих грошей нема. Де гроші? І чи був насправді такий збиток?», - наголосив ексміністр.

 

Омелян говорить, якщо подивитися на роботу «Укрзалізниці», то на будь-якому тендері, який вони проводять, йдуть накрутки від 200 до 300%. «Тобто ціна майже будь-якого сервісу чи продукту, які вони закуповують, вдвічі чи втричі вища від ринкової. З такими рівнями закупівель не витримають ні Apple, ні Tesla, ні Amazon. Вони збанкрутують протягом півроку. А «Укрзалізниця» живе так вже багато років», - запитує Омелян.

 

Ексміністр зазначив, що взагалі-то «Укрзалізниця» – це державна компанія і монополіст і «якщо, не доведи Бог, вона зупиниться (а ця зупинка зараз, на мій погляд, неминуча), у нас просто зупиниться вся економіка». «Бо залізниця не просто генерує 5–6,5% від ВВП, від неї залежить логістика. Якщо ви зібрали врожай і у вас немає залізниці – у вас немає чим його вивезти. Всі ці історії про зерновози, які руйнують дороги, – це правда. Але вони перевозять максимум 10–20%, а все інше йде залізничним транспортом. Загалом залізниця перевозила раніше понад 82% вантажів, а зараз цей показник впав до 70%», - розказав Омелян.

 

 

Метки: Укрзализныця