Папа Римський закликав росіян не відмовлятись від імперської спадщини. У МЗС відреагували

Папа Римський Франциск звернувся до росіян та закликав їх не відмовлятися від імперської спадщини.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву речника Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка.

Ніколенко зв

_frantsiskернув увагу га виступ Папи Франциска перед учасниками Х Всеросійського дня католицької молоді в Санкт-Петербурзі 25 серпня.
"Ніколи не забувайте про спадщину. Ви - нащадки великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра І, Катерини ІІ, тієї імперії - великої, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини. Ви - нащадки великої Матінки Росії, крокуйте вперед з цим. І дякую вам - дякую за ваш спосіб бути, за ваш спосіб бути росіянами", - заявив тоді Папа.

Однак за словами Ніколенко, це є звичайною імперіалістичною пропагандою, "духовними скрепами" і "потребою" в порятунку "великої Матінки Росії", якими Кремль виправдовує вбивства тисяч українців та українок і знищення сотень українських міст і сіл.
"Дуже прикро, що російські великодержавні ідеї, які, власне, і є причиною хронічної агресивності Росії, свідомо або несвідомо, звучать з вуст Папи Римського, місія якого, в нашому розумінні, як раз полягає в тому, аби відкрити очі російської молоді на руйнівний курс нинішнього російського керівництва", - написав Ніколенко.

Водночас глава УГКЦ Блаженніший Святослав заявив, що очікує пояснення від Папи Римського через ідеї, які він озвучив на зустрічі з російською молоддю.

Метки: папаРимський