Четвер, 18 липня 2024 року

Особливості точкових світлодіодних світильників

Читать на русском

Хоча основна хвиля популярності таких виробів вже схлинула, та і сьогодні точкові LED-світильники мають чималий попит. Це компактний тип освітлювальних приладів, які використовуються для створення локального чи спрямованого світла. Пристрої відрізняються не лише малими габаритами, але й високою енергоефективністю при тривалому терміні служби, що робить їх розумним вибором для різних освітлювальних завдань.

свет1

Конструкція точкових LED-світильників

1. Корпус. Зазвичай виготовлений із алюмінію або високоякісного пластику. Алюмінієві моделі мають хороші тепловідвідні властивості, що сприяє збільшенню терміну служби світлодіодів. Пластикові корпуси, у свою чергу, більш легкі та дешеві у виробництві.

2. Світлодіодний блок. Точковий ЛЕД-світильник містить один або кілька кристалів, об'єднаних у кластери. Моделі з різною яскравістю та колірною температурою дозволяють створювати різні світлові ефекти.

3. Драйвер. Мініатюрний електронний пристрій, що перетворює вхідну напругу та струм до оптимальних параметрів. Цей вузол забезпечує стабільну роботу світлоприладу та захищає його від перепадів напруги, що є важливим для довговічності пристрою.

4. Система тепловідведення. Сюди можна включити радіатор, термопасту та інші елементи, призначені для відведення тепла від діодів. Ефективне охолодження точкових світлодіодних світильників необхідне не тільки для підтримання нормальної роботи пристрою, але й для запобігання їх перегріванню, безпосередньо пов'язаному з продовженням терміну їхньої служби.

свет2

Особливості точкових ЛЕД-світильників

1. Спрямоване світло. Такі моделі створюють спрямований світловий потік, що дозволяє акцентувати увагу на певних зонах чи об'єктах. Це робить їх ідеальними для акцентного освітлення.

2. Регульована колірна температура. Багато точкових LED-світильників дозволяють змінювати колірну температуру від теплого білого до холодного, що дає можливість підлаштувати освітлення під конкретні потреби та переваги.

3. Варіативність дизайну. Існує чимало конструктивних рішень для джерел світла такого роду – від вбудовуваних та накладних моделей до поворотних та регульованих. Все це дозволяє використовувати їх у різних за стилем інтер'єрах.

свет3

Застосування точкових світлодіодних світильників

У житлових приміщеннях точкові світлодіодні ЛЕД-світильники часто використовуються для створення затишного та функціонального освітлення в окремих зонах. Їх встановлюють у стелях та стінах, у меблях для підсвічування кухонних поверхонь та обіднього столу, біля картин та декоративних елементів.

На комерційних об'єктах - в магазинах і торгових центрах - такі вироби застосовують переважно для виділення товарів і створення привабливої атмосфери. Їх часто встановлюють у вітринах, на прилавках та стендах, щоб привернути увагу покупців.

В офісних будівлях і всередині інших робочих просторів світлодіодні точкові світильникизабезпечують якісне локальне освітлення, яке допомагає підвищити продуктивність і комфорт співробітників. Вони часто монтуються у підвісних стелях або як частина систем спрямованого світла.

В архітектурному та ландшафтному освітленні такі моделі застосовуються для підсвічування фасадів будівель, пам'ятників, садів і парків. Вони допомагають підкреслити архітектурні елементи, створюючи цікаві світлові акценти та покращуючи сприйняття простору у нічний час.

У музеях, галереях та виставкових залах точкові світлодіодні LED-світильники використовують для акцентування уваги на експонатах та художніх творах. Завдяки відсутності ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання у спектрі, світлодіоди не пошкоджують чутливі матеріали та витвори мистецтва.

Джерело: 5watt.ua

Читати українською

Особенности точечных светодиодных светильников

Хотя основная волна популярности таких изделий уже схлынула, и сегодня точечные LED-светильники пользуются немалым спросом. Это компактный тип осветительных приборов, которые используются для создания локального или направленного света. Устройства отличаются не только малыми габаритами, но и высокой энергоэффективностью при длительном сроке службы, что делает их разумным выбором для различных осветительных задач.

свет1

Конструкция точечных LED-светильников

1. Корпус. Обычно изготовлен из алюминия или высококачественного пластика. Алюминиевые модели обладают хорошими теплоотводящими свойствами, что способствует увеличению срока службы светодиодов. Пластиковые корпуса, в свою очередь, более легки и дёшевы в производстве.

2. Светодиодный блок. Точечный ЛЕД-светильник содержит один или несколько кристаллов, объединённых в кластеры. Модели с разной яркостью и цветовой температурой позволяют создавать различные световые эффекты.

3. Драйвер. Миниатюрное электронное устройство, преобразующее входное напряжение и ток к оптимальным параметрам. Данный узел обеспечивает стабильную работу светоприбора и защищает его от перепадов напряжения, что критически важно для долговечности устройства.

4. Система теплоотвода. Сюда можно включить радиатор, термопасту и другие элементы, предназначенные для отвода тепла от диодов. Эффективное охлаждение точечных светодиодных светильников необходимо не только для поддержания нормальной работы устройства, но и для предотвращения их перегрева, непосредственно связанного с продлением срока их службы.

свет2

Особенности точечных ЛЕД-светильников

1. Направленный свет. Такие модели создают направленный световой поток, что позволяет акцентировать внимание на определённых зонах или объектах. Это делает их идеальными для акцентного освещения.

2. Регулируемая цветовая температура. Многие точечные LED-светильники позволяют изменять цветовую температуру от тёплого белого до холодного, что даёт возможность подстроить освещение под конкретные нужды и предпочтения.

3. Вариативность дизайна. Существует немало конструктивных решений для источников света такого рода – от встраиваемых и накладных моделей до поворотных и регулируемых. Всё это позволяет использовать их в различных по стилю интерьерах.

свет3

Применение точечных светодиодных светильников

В жилых помещениях точечные светодиодные ЛЕД-светильники часто используются для создания уютного и функционального освещения в отдельных зонах. Их устанавливают в потолках и стенах, в мебели для подсветки кухонных поверхностей и обеденного стола, возле картин и декоративных элементов.

На коммерческих объектах – в магазинах и торговых центрах – такие изделия применяют преимущественно для выделения товаров и создания привлекательной атмосферы. Их часто устанавливают в витринах, на прилавках и в стендах, чтобы привлечь внимание покупателей.

В офисных зданиях и внутри других рабочих пространств светодиодные точечные светильники обеспечивают качественное локальное освещение, которое помогает повысить продуктивность и комфорт сотрудников. Они часто монтируются в подвесных потолках или как часть систем направленного света.

В архитектурном и ландшафтном освещении такие модели применяются для подсветки фасадов зданий, памятников, садов и парков. Они помогают подчеркнуть архитектурные элементы, создавая интересные световые акценты и улучшая восприятие пространства в ночное время.

В музеях, галереях и выставочных залах точечные светодиодные LED-светильники используют для акцентирования внимания на экспонатах и художественных произведениях. Благодаря отсутствию ультрафиолетового и инфракрасного излучения в спектре, светодиоды не повреждают чувствительные материалы и произведения искусства.

Источник: 5watt.ua

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.