Неділя, 16 червня 2024 року

Особливий штам коронавіруса вбив тисячі котів на Кіпрі

Цього року Кіпр, прозваний «островом кішок» через величезну кількість хвостатих, що там живуть, спіткала справжня катастрофа. Кішки масово хворіли і вмирали, і причина цього стала відома тільки зараз.

Тисячі тварин стали жертвами інфекційного перитоніту кішок (FIP), спричиненого новим штамом котячого коронавірусу. Фахівці з Единбурзького університету виявили цей вірус, названий FCoV-23, який запозичив генетичні послідовності від собачого коронавірусу pCCoV.
Результати дослідження, опубліковані на сайті bioRxiv, наголошують на серйозності ситуації та розповідають про те, як вірус змішав генетичні елементи з високовірулентним собачим патогеном, що призвело до «ідеального шторму» для поширення захворювання. Вчені зазначають, що це перший документований випадок поєднання котячого коронавірусу з pCCoV.

З початку року ветеринари на Кіпрі зафіксували збільшення випадків FIP, що викликало занепокоєння власників свійських тварин. Дослідники виявили FCoV-23 у зразках рідини з черевної порожнини та хребта заражених кішок. Новий вірус здається більш стійким та здатним викликати важкий FIP, поширюючись через фекалії.

Поки невідомо, наскільки далеко поширився FCoV-23 за межами Кіпру, але вчені наголошують, що загальний ризик для кішок поза островом залишається низьким. Ветеринари сподіваються на більш глибоке розуміння та розробку ефективних методів лікування для заражених тварин, щоб запобігти подальшому поширенню вірусу.

Джерело: NV

Метки: Кипр, кишки, коронавирус

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.