Середа, 12 червня 2024 року

Оренда житла: ситуація на ринку та прогнози на 2024 рік

Ринок оренди житла в Україні останнім часом демонструє стійкий тренд до відновлення. Зростає, як кількість пропозицій так і попит, а відповідно і ціни. Експерти вважають, що основними чинниками, які формують цю тенденцію є те, що частина людей повертається із закордону. Водночас продовжується внутрішня міграція населення з більш небезпечних регіонів, як, наприклад, Харківщина, в центральні та західні області.

оренда квартири
Якщо розглядати вартість оренди квартир, то безумовними лідерами є західні області Закарпатська, Львівська та Рівненська. Четверту сходинку впевнено займає оренда квартири Київ, де з початку року вартість зросла на 3%, але за рік майже рекордні 40%.
Враховуючи масштаби столичного ринку житла, спостерігається великий розкид цін на квартири. Так, наприклад, однокімнатну квартиру у Печерському районі зараз можна орендувати майже за 29 тис. грн, а у Дарницькому за 13,5 тисяч, а найдешевшу ви знайдете у Деснянському – трохи більше ніж за 7 тисяч грн.
На вартість житла традиційно впливають:

  • розташування – торгівельна та транспортна інфраструктура;
  • наявність та якість ремонту;
  • поверховість.

Цілком зрозуміло, що найдорожчі квартири здаються в оренду в елітних житлових комплексах, в яких ціна може сягати і сотень тисяч гривень на місяць.

Прогнози ринку оренди житла

За майже одностайною думкою експертів з нерухомості найближчим часом ринок оренди житла буде демонструвати стабільність з помірним зростанням цін.
Слід відзначити декілька моментів, які вже спостерігаються та будуть в майбутньому формувати цінову політику:

  1. З настанням літнього сезону спостерігається розширення ринку добової оренди квартир. Це пояснюється настанням туристичного сезону з одного боку. Та намаганням наших співвітчизників вивезти дітей на короткостроковий літній відпочинок у більш безпечні регіони країни.
  2. Намітилося зростання попиту на оренду заміських будинків, де можна жити у віддаленні від великих міст на свіжому повітрі, доглядаючи за садом та городом.
  3. Одним з домінуючих чинників при виборі оренди квартир є безпековий фактор. Він впливає як на вибір нового міста проживання в масштабах країни, так і на місцевому рівні (подалі від об’єктів критичної інфраструктури, куди найчастіше «прилітає»).
  4. Фактор, який тільки формується, пов’язаний з можливими блекаутами. Якщо раніше високим попитом користувалися верхні поверхи сучасних житлових комплексів, то зараз багато громадян звертають увагу на більш старий житловий фонд, який облаштований газовим обладнанням, не залежить від ліфтів і має централізоване опалення, або автономне газове.

У будь якому разі слід зазначити, що у виборі житла для оренди, слід спиратися на допомогу професіоналів – спеціалізованих агенцій з нерухомості. Вони мають велику базу варіантів і обізнані з різноманітними нюансами конкретного житла під оренду.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.