Субота, 18 травня 2024 року

Оптимізуємо бюджет: як заощадити під час війни?

Осінь 2023 року за прогнозами експертів супроводжуватиметься подорожчанням практично всього. Водії вже відчули підвищення цін на паливо: а на полицях магазинів покупців зустрічають нові ціни на продукти - хліб, молочка, мʼясо. Для того, щоб турбулентний період минув майже непомітно, варто лише уникати небажаних ризиків та вдатися до планування власного бюджету.
вип1
 

Корисні лайфхаки

Базовою порадою у питаннях економії в будь-які часи залишається ведення обліку доходів та витрат. Одне із завдань, яке виконує таке планування, полягає у тому, щоб зрозуміти, наскільки вистачає місячного бюджету для базових потреб. Планування добре підсвічує зайві витрати, а інколи допомагає відповісти на питання чи вистачає вам поточного заробітку або ж треба шукати можливість заробляти більше. У другому випадку в пригоді стане пошук додаткового заробітку, проте не варто гнатися за легкими, на перший погляд, грошима. Скажімо, ті ж азартні ігри в умовному Віп Казино або іншому майданчику слід розцінювати виключно як розвагу, але не спосіб покращити матеріальне становище.

 

На певний період варто відмовитися від великих покупок, якщо ви не відчуваєте впевненості у тому, що готові впевнено подолати складний період. Досить дієвою порадою вважається і уважний аналіз власних дрібних покупок - часом буває так, що відмова від низки необов'язкових поточних витрат може звільнити відчутну суму для чогось більшого!

 

Попри все варто продовжувати відкладати кошти “на чорний день”. Навіть тоді, коли здається, що він вже настав. Створення такої подушки безпеки допоможе зняти зайву психологічну напругу та нарешті позбутися відчуття відсутності грошей. Врешті решт, це допоможе більше будувати подальші плани.
вип2
 

Чого робити не варто

В період фінансової нестабільності важливо не лише відмовлятися від необдуманих витрат, а й уникати небажаних ризиків, які можуть лише погіршити фінансову ситуацію. Наприклад, у режимі економії експерти радять не звертатися до кредитних коштів, а тим більше до мікрокредитів, які згодом стають чи не постійним супутником життя, а з допомоги дуже швидко перетворюються на тягар.

 

Початок війни в Україні позначився дуже мінливим курсом валют, на якому багато хто одразу ж спробував заробити. Фінансові аналітики не радять вдаватися до подібних експериментів, якщо людина не достатньо занурена у цю тему та не має відповідного досвіду. Сюди ж відносяться і спроби миттєво розбагатіти на криптовалюті - досвідчені трейдери знають, що у жодному разу не можна вкладати останні гроші в електронну валюту.

 

Варто бути обережними з інвестиціями, а тим більше у теперішні непрості часи. Це стосується вкладень будь-яких вкладень, які в перспективі мають примножити кошти:

  • Ринок нерухомості;
  • Цінні папери;
  • Вкладення в іноземну валюту;
  • Банківський депозит.

Варто розуміти, що у нестабільний період набагато важливіше мати надійну подушку безпеки, ніж спрямовувати усі збереження на те, щоб вони працювали. Саме тоді старе прислівʼя про те, що гроші, які ви не витратили - ви заробили, знову стане актуальним.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.