Односпальне ліжко: як правильно вибрати

Читать на русском

Для дитячої кімнати чи номера в готелі не потрібно купувати широке та дуже містке спальне місце. Як правило, у таких приміщеннях для сну ставлять односпальні ліжка. Це один з найпопулярніших предметів меблів, який відрізняється за виконанням, розмірами, дизайном, функціоналом. Для дітей випускаються оригінальні моделі – наприклад у формі машинок, героїв мультфільмів.

Широкий асортимент включає, крім дитячих, також підліткові вироби та призначені для дорослих. Вони відрізняються не тільки за розмірами, але й особливостями конструкції. Наприклад, якісне ліжечко для дитини робиться з бортиками, гладкими кутами та іншими елементами безпеки. Спальне місце для дорослих роблять масивнішим, розрахованим на велику вагу.

кровать1На що звернути увагу при покупці

Перше, що потрібно врахувати – призначення конкретної моделі. Дитині, наприклад, потрібне низьке односпальне ліжко, щоб вона могла стати з неї самостійно без допомоги батьків. Більшість дитячих моделей робляться з перегородками, щоби малюк не випав, випадково перевернувшись під час сну. Варіанти для дорослих виглядають зовсім інакше – як правило, у більш строгому, мінімалістичному дизайні та без бортиків.

Має значення також розмір односпального ліжка. Якщо його купують для дитини, то треба враховувати, що дітки активно ростуть, тому незабаром спальне місце доведеться замінити. Оптимальними вважаються габарити, коли з кожного боку від тіла людини залишається близько 15 см до краю. Велике значення має міцність конструкції, тут все залежить від матеріалу виробництва. Для підвищених навантажень знадобляться вироби з посиленими ламелями.

кровать2Які є різновиди

Після того, як стали зрозумілі параметри, на які потрібно звертати увагу при виборі, необхідно також поцікавитись основними відмінностями різних моделей. Так, односпальні ліжка бувають:

  • з узголів'ям. Це не лише декоративна, а й практична деталь, особливо для тих, хто любить почитати книгу перед сном;
  • з вбудованими ящиками. У них не просто зручно зберігати постільні речі, але можна складати й інші речі, щоб не купувати комод. Таке рішення оптимальне для невеликої спальні;
  • функціонал. Є ліжка, які можна використовувати не лише для сну. Наприклад, тахта легко перетворюється на місце для сидіння, коли це необхідно. Ліжечка для новонароджених нерідко оснащені пеленальним столиком;
  • матеріали. Багатьом подобаються моделі із масиву натурального дерева, але вони коштують набагато дорожче, ніж варіанти із МДФ та ДСП.

Асортимент дизайнів дуже різноманітний.

Читати українською

Односпальная кровать: как правильно выбрать

Для детской комнаты или номера в гостинице не нужно покупать широкое и очень вместительное спальное место. Как правило, в таких помещениях для сна ставят односпальные кровати. Это один из самых популярных предметов мебели, который отличается по исполнению, размерам, дизайну, функционалу. Для детей выпускаются оригинальные модели – например, в форме машинок, героев мультфильмов.

Широкий ассортимент включает, кроме детских, также подростковые изделия и предназначенные для взрослых. Они отличаются не только по размерам, но также особенностям конструкции. Например, качественная кроватка для ребенка делается с бортиками, гладкими углами и прочими элементами для безопасности. Спальное место для взрослых делают более массивным, рассчитанным на большой вес.

кровать1На что обратить внимание при покупке

Первое, что необходимо учесть – предназначение конкретной модели. Ребенку, например, нужна низкая односпальная кровать, чтобы он мог встать с нее самостоятельно без помощи родителей. Большинство детских моделей делаются с перегородками, чтобы малыш не выпал, случайно перевернувшись во время сна. Варианты для взрослых выглядят совсем иначе – как правило, в более строгом, минималистичном дизайне и без бортиков.

Имеет значение также размер односпальной кровати. Если ее покупают для ребенка, то нужно учитывать, что детки активно растут, потому вскоре спальное место придется заменить. Оптимальными считаются габариты, когда с каждой стороны от тела лежащего человека остается около 15 см до края. Большое значение имеет и прочность конструкции, здесь все зависит от материала производства. Для повышенных нагрузок понадобятся изделия с усиленными ламелями.

кровать2Какие есть разновидности

После того, как стали понятны параметры, на которые нужно обращать внимание при выборе, необходимо также поинтересоваться основными отличиями разных моделей. Так, односпальные кровати бывают:

  • с изголовьем. Это не только декоративная, но и практичная деталь, особенно для тех, кто любит почитать книгу перед сном;
  • со встроенными ящиками. В них не просто удобно хранить постельные принадлежности, но можно складывать и другие вещи, чтобы не покупать комод. Такое решение оптимально для небольшой спальни;
  • функционал. Есть кровати, которые можно использовать не только для сна. Например, тахта легко превращается в место для сидения, когда это необходимо. Кроватки для новорожденных нередко оснащены пеленальным столиком;
  • материалы. Многим нравятся модели из массива натурального дерева, но они стоят гораздо дороже, чем варианты из МДФ и ДСП.

Ассортимент дизайнов очень разнообразен.

Метки: односпальная кровать, односпальне ліжко