НСЖУ про обшуки на телеканалі 1+1: це чіткий сигнал тривоги для всіх журналістів

Національна спілка журналістів України стурбована обшуками у приміщеннях телеканалу 1+1 та у помешканнях журналістів цього телеканалу. Про це на своїй сторінці у Faceboook повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко, передає УНН.

 

“Обшуки мають насамперед відбуватися у фігурантів викривальних матеріалів, а не на роботі та вдома у їхніх авторів. Служба безпеки України не повинна залякувати журналістів і демонструвати готовність застосовувати свій репресивний арсенал проти українських ЗМІ та їхніх працівників”, — написав Томіленко.

 

У НСЖУ вважають, що обшуки на одному національних телеканалів — “це чіткий сигнал тривоги для всіх журналістів: держава готова зазіхати на право журналістів тримати у таємниці свої джерела, а утиски свободи слова називати “необхідними слідчими діями”.

 

Таким чином, у Національна спілці журналістів України закликали:

Службу безпеки України надати переконливе обґрунтування необхідності проведення надзвичайних заходів — обшуків у журналістських приміщеннях та домівках;

парламентські Комітети — з питань Свободи слова та Гуманітарної і інформаційної політики — невідкладно провести спільне засідання на якому заслухати представників СБУ та “1+1media” щодо проведених обшуків;

журналістів та ЗМІ виявляти журналістську солідарність та максимально висвітлювати всі обставини як цього інциденту, так і будь-якої справи, яку правоохоронці чи спецслужби порушують проти журналістів чи ЗМІ.

Томіленко додав, що НСЖУ буде постійно інформувати міжнародних партнерів про розвиток цієї ситуації.

Метки: НСЖУ