Новації пенсійної реформи: кожен вирішуватиме сам, коли йти на пенсію

Експерт із питань пенсійної реформи, майбутній нардеп з фракції “Слуга народу” Галина Третьякова в коментарі для видання “Сегодня” розповіла про плани нової влади змінити порядок виходу на пенсію і виплати пенсій для тих, кому до неї ще працювати десятки років. А саме передбачається запуск другого етапу пенсійної реформи - обов`язкові накопичувальні пенсії, поява яких відкладається більше 15 років. При цьому нові депутати схиляються віддати пенсійні внески (накопичення) працівників в приватні руки, але під контролем Пенсійного фонда. Про це пише Finbalance

 

Майбутніх пенсіонерів можуть очікувати і інші нововведення. Перше - добровільний вихід на пенсію, як до, так і після досягнення пенсійного віку (зараз - 59 років у жінок, 60 років у чоловіків). "Людина повинна йти на пенсію, коли вона цього сама захоче", - вважає Г. Третьякова.

 

Як зазначається, наприклад, якщо у 55-річного є 35 років стажу, він зможе оформити пенсію і не працювати. І навпаки, 70-річний отримуватиме пенсію і працювати, поки є сили і вміння. Зараз достроковий вихід на пенсію можливий тільки для "шкідливих" професій. А, наприклад, для держслужбовців є віковий ценз - 65 років, після досягнення його вони зобов`язані звільнитися з держслужби. Тим, хто вже на пенсії, обіцяють зберегти чинне з цього року щорічне підвищення пенсій: на 50% від інфляції плюс 50% від темпів зростання зарплат за попередній рік.

 

Метки: пенсия