Пʼятниця, 21 червня 2024 року

Ноутбук для ігор: розуміємося на особливостях

Читать на русском

Комп’ютерні ігри – це окремий Всесвіт сучасного світу. Це і розвага, і спорт, і джерело доходу. Зрозуміло, що таке заняття не може обійтись без спеціальних приладів та аксесуарів, як то ігровий комп’ютер, зокрема геймерський ноутбук, спеціальні маніпулятори, навушники, окуляри віртуальної реальності тощо.

игара за ноутбуком

Одне з найпоширеніших питань, яким задаються поціновувачі ігор – це чим же відрізняється ігровий комп’ютер від звичайного. Тож трохи розберемось з цим питанням.

Які властивості ігрового комп’ютера

Виробники комп’ютерних ігор у прагненні задовольнити фантазії та потреби геймерів постійно вдосконалюють свій продукт, досягаючи максимальної реалістичності персонажів та віртуального світу. Більшість ігор побудована на швидкості реакції. А сам процес гри може тривати годинами, а то і добами.
Тож спеціальний комп’ютер для ігор, такий, як наприклад, геймерський ноутбук, повинен працювати швидко, довго і в екстремальних умовах. Тому спеціальні вимоги до «заліза»:
Сучасний процесор, на кшталт Intel Core I5 , I7 останнього покоління або AMD Ryzen 5 6-го поколения;

 • Швидка пам’ять типу DDR4 об’ємом 8-16 Гб
 • Швидкий жорсткий диск SSD від 512 ГБ;
 • Дискретна відеокарта.

Останній пункт особливо важливий, бо саме на відеоконтролер покладаються основні задачі відмальовування всіх елементів дизайну ігри. Зазвичай це відеокарти з процесором GeForce та швидкою пам’ятью GDDR6 об’ємом 4 Гб.
Ще декілька важливих моментів, які властиві саме геймерському ноутбуку:

 1. Оскільки все це «залізо» розміщено досить щільно в компактному корпусі, а працює довго і екстремально, то під час роботи виділяється багато тепла. Тож важливо щоб у ноутбуку була потужна система охолодження.
 2. Під час гри клавіатура комп’ютера зазнає великого механічного навантаження. Тому важливо, щоб вона мала «легкий ход» для комфортної гри і водночас вона була «невбиваємою».
 3. Велике значення для гри має якість монітора. Зазвичай у геймерських ноутбуках його будують на основі IPS матриці з частотою оновлення від 120 Гц з матовою або антибліковою поверхнею.

геймерсий ноутбук

Чи можна ігровий комп’ютер використовувати для інших цілей?

Це питання, яким також часто задаються користувачі. Мати окрему машинку для ігор і окрему для роботи чи навчання – задоволення не з дешевих. Не кожен може собі дозволити.
Звичайно. Потужності того ж геймерського ноутбука дозволяють з легкістю виконувати які завгодно завдання під час навчання, зокрема дистанційного. Також на ньому можна легко кодувати. А наявність потужної відеокарти дозволяє займатись рендерингом, або графічним дизайном.

Які моделі ігрових ноутбуків популярні

На ринку цих девайсів вже давно сформувались основні виробники-лідери. Це славнозвісна трійка - Lenovo, Asus, Acer. Також нещодавно в України з’явились у продажі геймерські ноутбуки європейського виробника Dream Machines. Ця компанія позіціонує свої вироби, як ноутбуки з десктопним процесором. Досить цікаво. Бо в звичайних ноутах використовуються спеціальні «урізані» процесори.

Читати по-українські

Ноутбук для игр: разбираемся в особенностях

Компьютерные игры – это отдельная Вселенная современного мира. Это и развлечение, и спорт, и источник дохода. Понятно, что такое занятие не может обойтись без специальных устройств и аксессуаров, таких как игровой компьютер, в том числе геймерский ноутбук, специальные манипуляторы, наушники, очки виртуальной реальности и т.д.

игара за ноутбуком
Один из самых распространенных вопросов, которым задаются ценители игр –чем же отличается игровой компьютер от обычного? Так что немного разберемся с этим.

Какие особенности игрового компьютера

Производители компьютерных игр в стремлении удовлетворить фантазии и потребности геймеров постоянно совершенствуют свой продукт, достигая максимальной реалистичности персонажей и виртуального мира. Большинство игр построено на скорости реакции. А сам процесс игры может длиться часами, а то и сутками.
Поэтому специальный компьютер для игр, такой как, например, геймерский ноутбук, должен работать быстро, долго и в экстремальных условиях. Поэтому специальные требования к «железу»:
Современный процессор, вроде Intel Core I5, I7 последнего поколения или AMD Ryzen 5 6-го поколения;

 • Быстрая память типа DDR4 объемом 8-16 Гб
 • Быстрый жесткий диск SSD от 512 ГБ;
 • Дискретная видеокарта.

Последний пункт особенно важен, потому что именно на видеоконтроллер возлагаются основные задачи отрисовки всех элементов дизайна игры. Обычно это видеокарты с процессором GeForce и быстрой памятью GDDR6 объемом 4 Гб.
Еще несколько важных моментов, свойственных именно геймерскому ноутбуку:

 1. Поскольку все это «железо» расположено достаточно плотно в компактном корпусе, а работает долго и экстремально, то при работе выделяется много тепла. Поэтому важно, чтобы в ноутбуке была мощная система охлаждения.
 2. Во время игры клавиатура компьютера испытывает большую механическую нагрузку. Поэтому важно, чтобы у нее был «легкий ход» для комфортной игры и одновременно она была «неубиваемая».
 3. Большое значение для игры имеет качество монитора. Обычно в геймерских ноутбуках его строят на основе IPS матрицы с частотой обновления 120 Гц с матовой или антибликовой поверхностью.

геймерсий ноутбук

Можно ли использовать игровой компьютер для других целей?

Это вопрос, которым также часто задаются пользователи. Иметь отдельную машинку для игр и отдельную для работы или учебы – удовольствие не из дешевых. Не каждый может себе позволить.
Конечно. Мощности того же геймерского ноутбука позволяют с легкостью выполнять какие угодно задачи во время обучения, в том числе дистанционного. Также на нём можно легко кодировать. А наличие мощной видеокарты позволяет заниматься рендерингом или графическим дизайном.

Какие модели игровых ноутбуков популярны

На рынке этих девайсов уже давно сформировались основные производители-лидеры. Это знаменитая тройка – Lenovo, Asus, Acer. Также недавно в Украине появились в продаже геймерские ноутбуки европейского производителя Dream Machines. Эта компания позиционирует свои изделия как ноутбуки с десктопным процессором. Весьма интересно. Ибо в обычных ноутах используются специальные «урезанные» процессоры.

Метки: геймерский ноутбук

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.