Норвегія та Британія передадуть Україні мікродрони

Осло та Лондон домовилися спільно постачатимуть мікродрони Teledyne Flir Black Hornet Україні для допомоги у війні з Росією. Про це в середу, 24 серпня, повідомила пресслужба Міністерства оборони Норвегії.

На ці цілі Норвегія та Великобританія виділять 90 мільйонів норвезьких крон, що в еквіваленті складає 9,26 мільйона доларів.

На війні Teledyne Flir Black Hornet використовуються для розвідки та ідентифікації цілей. Військові експерти зазначають, що мікродрони буквально можуть залетіти до ворога через шпарину. Ці дрони називають "комахами", адже їх майже неможливо побачити та почути.

"Наша співпраця матиме вирішальне значення для продовження основних поставок військової техніки в Україну в майбутньому. Вона також гарантує, що Україна має більш сучасну та ефективну зброю та системи", — зазначили в відомстві.

Характеристика мікродрону Black Horne

z6ftb7---c17x11x50px50p-c17x11x50px50p--28e70c0221ec5c906e6d43eaf6b46616

Розміри дрону приблизно 10×2.5 см, його застосовують для розвідки локальної ситуації. Він настільки малий, що поміститися у долоню і важить лише трохи більше 16 г, рахом з батарейками. В Black Horne вбудовано камеру, яка дозволяє оператору отримати повноцінне відео і фотографії. Мікродон розроблений в рамках контракту з виготовлення 160 апаратів, кошторисом в 20 мільйонів фунтів з компанією Marlborough Communications Ltd.

Його максимальна швидкість 10 м/с, тривалість польоту - до 25 хвилин. Фото та відеозйомку Black Horne веде онлайн.

Джерело: Діло

Метки: війна, мікродрон