НБУ змінив валютні правила: які, навіщо, що потрібно знати

В Україні у вересні діють нові правила купівлі доларів. Банкам дозволили продавати долари онлайн, а суму купівлі валюти для поповнення депозиту збільшили.

Тільки з 29 серпня Нацбанк дозволив купувати долари онлайн і те з обмеженням: не більше ніж 50 тис. грн в еквіваленті на місяць. Таку можливість запровадили вже й у Монобанку, й у ПриватБанку та інших банках. "Такі зміни сприятимуть переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками є зручнішими та безпечнішими. Це, зі свого боку, дозволить зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом", – упевнені в Нацбанку.

 

Нові правила на вартість долара не вплинуть, оскільки у Нацбанку впевнені: можливе зростання попиту на безготівковий долар компенсуватиметься зниження попиту на готівкову валюту. Тобто українці замість того, щоб йти в обмінник та купувати банкноти, зможуть відкласти свої заощадження на валютному рахунку.

 

При цьому значно послаблювати обмеження найближчим часом не планують. Тому наразі про пом'якшення обмеження в 50 тис. грн не йдеться. Ймовірно, їх можуть скасувати за умови стабілізації ситуації, відновлення повноцінного експорту, а водночас і валютних надходжень. А без закінчення війни чекати на це не варто.

Джерело: Obozrevatel