Четвер, 18 липня 2024 року

НБУ надав правоохоронцям доступ до інформації про номери платіжних карток українців

Після внесення змін до закону “Про банки та банківську діяльність”, НБУ уточнив правила щодо зберігання захисту, використання та розкриття банківської таємниці. Наразі правоохоронці зможуть отримати більше інформації про клієнтів банків.

Національний банк України особливо наголосив, що порядку розкриття банківської таємниці законодавчі нововведення не торкнулися. Банки будуть надавати інформацію про рахунки та платіжні картки тільки своїм клієнтам або їх представникам, чи за судовим рішенням.
Також банківська таємниця може бути порушена на запит державних і силових структур, але тільки якщо вони звернуться з такою вимогою встановленим законом чином. Зазначається, що у законі прописані випадки, у яких така інформація може знадобитися держструктурам. Якщо запит не відповідатиме закону, у доступі буде відмовлено.
“Звертаємо увагу, що порядок розкриття банківської таємниці про рахунки клієнтів не зазнав змін. Банки й надалі гарантують таємницю банківського рахунку, операцій за рахунком і відомостей про клієнта”, – заявили у Нацбанку.

НБУ попередив, що відтепер правоохоронці зможуть отримати не лише номери банківських рахунків клієнтів, відомості про гроші на них та дані про операції з рахунком. Тепер закон також дозволить їм отримати дані про номер платіжної картки клієнта.

Крім цього, НБУ розширить список даних, що становлять банківську таємницю та розкриваються банками за запитами уповноважених державних органів.
Джерело: Експерт

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.