Названо пози сну, які підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера

Певні пози сну можуть підвищувати ризик хвороби Альцгеймера, попереджають лікарі. Однією з найнебезпечніших в цьому плані вони вважають сон в положенні сидячи.
Фахівці з NHS (National Health Service, Національна служба охорони Здоров’я Великобританії) розповіли про зв’язок поз сну і ризику розвитку хвороби Альцгеймера, помітивши, що деякі з них підвищують шанси постраждати від нейродегенеративного захворювання, асоційованого із загибеллю клітин мозку і втратою розумових здібностей.

“Симптоми хвороби включають втрату пам’яті, труднощі з концентрацією уваги, уповільнення розумового процесу. Ви можете підвищити особистий ризик появи цих негативних ознак, якщо будете спати певним чином”, – повідомили медики.

Один з експертів, доктор Стівен Вайнігер, заявив, що однією з поз сну, які підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера, є положення на животі. Особливо шкідливо спати в такій позиції людям похилого віку.
“Під час сну наш організм намагається позбутися від зайвих токсинів і небажаних хімікатів. Коли ви спите на животі, то заважаєте йому повноцінно виконувати це завдання. Накопичуючись з часом, токсичні компоненти можуть пошкоджувати нейрони і сприяти розвитку деменції”, – пояснив лікар.

Ще одна вкрай шкідлива поза сну – в сидячому положенні. У такій позі не відбувається потрібного переміщення рідин, з якими організм позбавляється від “відходів”, додав доктор Вайнігер.
“Сон на спині дещо краще. Однак для оптимального кровотоку, що дозволяє глімфатичним сполукам виводити рідину і токсини, дослідники рекомендують позу сну на боці», – поділився фахівець.

Також, підкреслив медик, для захисту від деменції важливий якісний сон.
“Мозку необхідно відключатися на час, щоб позбавлятися від щоденного «сміття», який він накопичує. Якщо ви часто прокидаєтеся ночами, то не даєте мозку достатньо часу для подібного очищення”, – попередив експерт.

Метки: сон