У супермаркеті від асортименту рибних консервів розбігаються очі. Але якщо ви хочете, щоб було не тільки смачно, а й корисно для здоров’я, обирайте правильну рибу.
Чи справді консервована риба корисна
Рибні консерви – ідеальний варіант перекусу: і готувати нічого не потрібно, і поживних речовин – хоч відбавляй. Щоправда, стосовно останнього твердження у декого закрадаються сумніви: чи зберігаються корисні властивості риби у консервованому вигляді?
«Вона зберігає всі ті поживні речовини та користь, що є в свіжопосмаженій чи запеченій рибі. Просто приготували її завчасно й помістили в зручну упаковку», – заспокоює дієтолог Френсіс Ларгеман-Рот.
За його словами, рибні консерви – «це чудовий спосіб виконати рекомендації дієтологів та отримати в доступний спосіб необхідні поживні речовини». А саме – вітаміни D та B12, залізо та йод, кальцій.
Які види рибних консервів краще брати
- Сардини. Дієтологи кажуть, що вони містять багато білку і мало ртуті (найменше у порівнянні з іншими видами риби). А ще – кальцій, вітаміни D та B12. І, звичайно ж, жирні кислоти омега-3, які знижують вміст поганого холестерину і підтримують роботу серцево-судинної системи.
- Оселедець. За своїм складом дуже схожий на сардини. Є джерелом селену – сильного антиоксиданту, який захищає клітини від окислювального стресу і бореться з вільними радикалами.
- Лосось. У консервованому вигляді містить вітаміни B12 і D, жирні кислоти омега-3, які знижують тиск, рівень триглицеридів, ризик утворення тромбів і смерті.
- Тріска. У банці (85 г) консервів – 19 г білка і 89 калорій. Враховуючи низьку калорійність, ця риба вважається ідеальним варіантом для схуднення.
- Тунець. Згідно з дослідженнями, він містить більше білка, ніж багато інших видів морепродуктів, а також володіє потужним амінокислотним профілем.
- Райдужна форель. З неї ви отримаєте високоякісний білок, корисні жири, вітаміни та мінерали. Омега-3 жирні кислоти в райдужній форелі мають протизапальну дію. Білок у цій рибі має антиоксидантні, протиракові та антибактеріальні властивості.
- Скумбрія. Консервована скумбрія багата на жирні кислоти омега-3, вітамін D і вітамін B12, які приносять користь серцю. Дієтологи радять вибирати атлантичну або тихоокеанську рибу – в ній менше ртуті.
- Анчоуси. В цій маленькій рибці – велика сила: білок, омега-3, кальцій, селен. Усі перераховані поживні речовини оберігають клітини від пошкоджень, що можуть спровокувати рак і захворювання серця.
- Крабове м'ясо. Малокалорійне – порція консервованого краба вагою 85 г містить 15 г білка та менше 1 г жиру. Містить багато селену – він участь у синтезі ДНК і виробленні гормонів щитовидної залози, захищає клітини від окислювального стресу.
Дієтологи радять їсти всі перераховані рибні консерви принаймні двічі на тиждень. Але періодично міняти виробника продукції – якщо у одного консерви містять ртуть, в іншого її може не бути.
Метки: здоровёя