Насильницька паспортизація українців  на окупованих територіях – кричуще порушення прав людини

Вражаючі успіхи ЗСУ та звільнення захоплених рашистами українських територій сплутали плани окупантів. У анонсовані терміни не відбулися псевдореферендуми. Але вороги все ще не відкидають можливості їх проведення, а також проводять насильницьку паспортизацію українців.

Про те що ж треба знати населенню на тимчасово окупованих територіях розповіла під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі відома громадська активістка, голова правління Civil Network OPORA Ольга Айвазовська.

Айвазовська

У брифінгу взяли участь журналісти з різних територій  Запорізької області, в тому числі, з тих, що зараз перебувають в окупації. Вони зазначили, що агресор здійснює великий тиск на наших громадян. Російські загарбники ведуть підготовку   так званої «мобілізації» чоловічого населення на тимчасово захоплених територіях, а, зокрема, у Мелітополі чоловікам призовного віку, які отримали рашистські паспорти, вже навіть повістки вручили.  На інших територіях  чоловікам заборонено залишати населені пункти – місця їх постійного проживання.

Що робити?

- Щоб убезпечити себе від цього, рекомендація тут одна – утриматися від  отримання паспорту громадянина Росії, або якнайшвидше його позбутися, і не попастися колаборантам на очі, щоб не вручили повістку, - зазначила Ольга Айвазовська. Щодо того, які запобіжники наразі  може застосувати Україна, щоб убезпечити населення тимчасово окупованих територій від зазначених псевдореферендумів. Треба не ігнорувати цю інформацію, а документувати факти, які є актом агресії, для якнайшвидшого міжнародного трибуналу.

Спікер підкреслила, що насильницька паспортизація українців  на окупованих територіях – кричуще порушення прав людини.

- Така насильницька паспортизація є порушенням прав людини. Я не вірю, що в Росію прийдуть демократичні лідери за допомогою чесних вільних виборів. Якщо українці отримують російські паспорти, то має відбутися депаспортизація. І це створить велику кількість юридичних проблем – навіть якщо прийде демократичний лідер. В Росії нема справжніх виборів чи референдумів, і вони хочуть принести це на окуповані території, – наголосила Ольга Айвазовська.

До речі

ЄС ухвалив рішення не визнавати російські паспорти, видані українцям на окупованих територіях.

Про це заявив віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель 31 серпня у Празі на пресконференції після неформальної зустрічі Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Метки: війна, псевдореферендум