NASA успішно запустило нову місію на Місяць

Американське космічне агентство NASA успішно запустило свою найпотужнішу в історії ракету. Місія Artemis I має на меті знову відправити астронавтів на поверхню Місяця - через понад 50 років після останньої висадки на нього.

Ракету-носій Space Launch System (SLS) заввишки 98 м запустили о 1:47 за місцевим часом (8:47 за Києвом) зі стартового майданчика Космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида.

Artemis I

"Ми піднімаємося разом, знову на Місяць і далі", - вигукує у захваті співробітник космічного агентства.

Ракета-носій вивела у відкритий космос апарат Orion, який у майбутньому NASA планує використовувати для перевезення астронавтів, однак цього разу на його борту людей немає, лише манекени.

Orion подолає близько двох мільйонів кілометрів і, обійшовши орбіту Місяця, здійснить зворотну подорож на Землю, завершивши її приблизно за 25 днів.

 

За планами NASA, 11 грудня капсула впаде в Тихий океан біля узбережжя Сан-Дієго, де чекатимуть евакуаційні команди, щоб доставити її в безпечне місце.

 

Перший запуск Artemis I провалився наприкінці серпня через технічні збої, другій спробі на початку вересня завадив витік палива, а третю наприкінці вересня відклали через тропічний шторм "Ян".

Джерело: BBC News Ukraine

Метки: Artemis I