Субота, 20 квітня 2024 року

NASA створить Місячну систему відліку часу

Космічному агентству доручили встановити узгоджений місячний час, щоб допомогти майбутнім місіям на супутнику Землі.

 

Управління науково-технічної політики уряду США доручило NASA попрацювати з іншими науковими установами країни та партнерами з інших країн для створення місяцецентричної системи відліку часу. До кінця 2026 року NASA має створити стандартний час на супутнику Землі або Місячний координований час (LTC), пише The Guradian.

 

Уряд США доручив NASA створити узгоджену систему відліку часу на Місяці і це не схоже на часові пояси на Землі. Через меншу гравітацію час на Місяці йде трохи швидше порівняно з часом на Землі — на 58,7 секунд на день. LTC стане еталоном вимірювання часу для космічних кораблів і апаратів, яким потрібна точність у визначенні часу.

 

NASA планує вже у вересні 2026 року висадити астронавтів на поверхню Місяця, а потім створити там місячну базу. В Управлінні науково-технічної політики вважають, що без стандартного місячного часу буде складно забезпечити безпеку передавання даних між космічними кораблями і синхронізацію зв'язку між Землею, астронавтами на Місяці, місячною базою і космічними апаратами. Різниця в часі може призвести до помилок у визначенні положення на Місяці або на його орбіті.

 

Усі годинники та часові пояси на Землі працюють за Всесвітнім координованим часом (UTC), який визнано в усьому світі. Ця система спирається на велику мережу атомних годинників, розташованих у різних місцях по всій планеті. Цей годинник вимірює зміни в стані атомів і створює середнє значення, яке і визначає точний час. Тому для створення Місячного координованого часу може знадобитися розміщення атомного годинника на Місяці.

 

Міжнародна космічна станція, яка перебуває на низькій навколоземній орбіті, продовжить використовувати Всесвітній координований час. Але де саме почнеться новий простір-час, NASA ще належить з'ясувати. Навіть час на Землі прискорюється і сповільнюється, що вимагає додаткових секунд.

Джерело: Фокус

Метки: Місяць, наса

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.