NASA просить SpaceX врятувати астронавтів на пошкодженому російському кораблі

NASA звернулося до компанії SpaceX із проханням про допомогу в порятунку трьох астронавтів, які застрягли в пошкодженому російському кораблі Союз на Міжнародній космічній станції.

Про це  повідомило Reuters .

743174

Зазначається, що 14 грудня біля російського космічного корабля Союз через пошкодження обшивки стався витік рідини, що охолоджує. На борту апарату в цей час були троє астронавтів - один американець і двоє росіян - які ще у вересні прибули на МКС для виконання шестимісячної місії.

Наразі вони перебувають у пошкодженій капсулі Союзу, пристикованій до МКС. Люк на станцію астронавти тримають відкритим, щоб на кораблі не підвищувалася температура. Керівник російських пілотованих космічних програм Сергій Крикалев заявив журналістам, що температура у капсулі швидко зросте, якщо люк на станцію закрити.

Зараз до МКС також пристиковано інший корабель - Crew Dragon компанії SpaceX. На ньому до станції прилетіло ще четверо астронавтів. NASA просить SpaceX щоб цей апарат доставив команду Союзу на Землю. Але проблема в тому, що на кораблі лише чотири місця.

У Роскосмосі також заявляли, що роздумують, як урятувати трьох астронавтів. Планувалося надіслати за ними ще один Союз. Але ухвалення остаточного рішення відклали до січня.

Метки: SpaceX, МКС, наса