На Сонці утворилася величезна темна діра, що вивергає космічний вітер

На Сонці з’явилася гігантська темна пляма, відома як корональна діра. Зараз цей розрив спрямований прямо на Землю і викидає у бік нашої планети потужні потоки надзвичайно швидкого випромінювання, відомого як космічний вітер. Про це повідомляє портал Spaceweather.com.
509a51acec61735a6c37087456cb5

Корональна діра утворилася 2 грудня і за добу досягла максимальної ширини 800 тис. кілометрів, що більш ніж у 60 разів перевищує діаметр Землі. За словами вчених, розмір цього пролому безпрецедентний на даному етапі сонячного циклу.

 

Спочатку передбачалося, що поява темної плями викличе на Землі помірну геомагнітну бурю, здатну призвести до порушення радіозв’язку. Однак космічний вітер виявився менш інтенсивним, хоча його проходження супроводжувалося полярними сяйвами у високих широтах.

 

 

Корональні діри виникають при зміні у магнітних полях Сонця, внаслідок чого частина зоряної речовини виноситься в космос. Вони виглядають як темні плями, оскільки ці області холодніші і менш щільні порівняно з навколишньою плазмою.

 

Сонячна активність зростала протягом усього року, оскільки наша зірка наближається до вибухового піку свого 11-річного циклу. Однак корональні діри можуть виникати у будь-який час циклу. Крім того, вчені спантеличені тим, що нова діра відкрилася поблизу екватора, хоча зазвичай вони з’являються біля полюсів світила.

Джерело: Всесвіт

Метки: Сонце