На що звертати увагу при виборі кормів для собак?

Читать на русском

Кожен власник собак вибирає свій тип годівлі. Хтось самостійно готує для свого вихованця, а хтось вважає за краще купувати збалансовані корми. Помилково вважати, що перший спосіб кращий і дешевший. Насправді, собаки потребують щодня корисних і поживних речовин, як і людина. Але у звичайній їжі цього недостатньо, і потрібно додатково купувати харчові добавки та вітаміни.

А тому найкращим варіантом буде купити корм для собак, в якому вже є все необхідне для вашого улюбленця. Тварина виглядатиме красиво і почуватиметься добре. Але як правильно вибрати корм?

корм для собак

Типи собачого корму

Усі корми поділяються на сухі та вологі. Але також вони поділяються на такі види:

 • повсякденні. Це збалансовані корми, які тварини можуть отримувати щодня. Вони бувають з різним складом, де основним інгредієнтом буде виступати м'ясо та субпродукти курки, яловичини, індички та багато іншого;
 • спеціалізовані. Це корми, які потрібно давати тваринам із деякими особливостями організму. Наприклад, спеціалізований корм для кастрованих собак, для цуценят;
 • <лі>лікувальні. Тварини, як і люди, можуть хворіти. І після консультації лікаря може бути призначений спеціальний корм, який допоможе вихованцю краще почуватися. Наприклад, при сечокам'яній хворобі, при проблемах із шлунково-кишковим трактом, низькокалорійні корми.

На що звертати увагу, коли вибираєш корм для собаки?

Багато хто в першу чергу дивиться на ціну, вибираючи найдешевші корми. Але якщо собака має особливі потреби через стан здоров'я, економити не варто. Сьогодні є такі класи корму:

 • економ. Це найпростіші та найдешевші корми, у складі яких досить мало корисних речовин;
 • преміум. В них є м'ясо, субпродукти, поживні речовини. Дуже багато власників віддають перевагу саме таким кормам;
 • супер-преміум. Оптимальні у співвідношенні ціни та якості. В них є м'ясо, вітаміни, злаки, корисні речовини;
 • холістик. У складі 90% - це м'ясні компоненти, а також тут є пробіотики, вітаміни, мінерали, фрукти, ягоди, овочі. У таких кормах знижено рівень вуглеводів.

При виборі корму варто враховувати і розмір собаки, і її активність, вік, породу. Так, наприклад, деякі породи схильні до алергічних реакцій на курку, а тому корма з м'ясом курки їм просто не підійдуть.

На що звертати увагу у складі корму для собаки?

Для активної та здорової тварини потрібні білки, жири та вуглеводи, а також вітаміни та мінерали. Все це має бути збалансовано та адаптовано саме під організм собаки, який має деякі особливості та відмінності від людини.

На упаковці часто пишуть відсоткове співвідношення всіх інгредієнтів. Але зазвичай у складі першому місці основні компоненти, і з наступними їх відсоток зменшується.

У кормі має бути м'ясо на першому місці. Має бути і жир, як, наприклад, курячий жир або лняна олія. Варто уважно ставитись до рослинного білка – його не повинно бути більше, ніж м'ясного. Натуральними консервантами можуть бути вітамін С, екстракт розмарину, вітамін Е.

Читати по-українські

На что обращать внимание при выборе корма для собак?

Каждый владелец собак выбирает свой тип кормления. Кто-то самостоятельно готовит для своего питомца, а кто-то предпочитает покупать сбалансированные корма. Ошибочно считать, что первый способ лучший и дешевле. На самом деле, собаки нуждаются каждый день в полезных и питательных веществах, как и человек. Но в обычной еде этого недостаточно, и нужно дополнительно покупать пищевые добавки и витамины.

А потому лучшим вариантом будет купить корм для собак, в котором уже есть все необходимое для вашего любимца. Животное будет выглядеть красиво и чувствовать себя хорошо. Но как выбрать корм правильно?
корм для собак

Типы собачьего корма

Все корма делятся на сухие и влажные. Но также они делятся и на такие виды:

 • повседневные. Это сбалансированные корма, которые животные могут получать каждый день. Они бывают с разным составом, где основным ингредиентом будет выступать мясо и субпродукты курицы, говядины, индейки, и многое другое;
 • специализированные. Это корма, которые нужно давать животных с некоторыми особенностями организма. Например, специализированный корм для кастрированных собак, для щенков;
 • лечебные. Животные, как и люди, могут болеть. И после консультации врача может быть назначен специальный корм, который поможет питомцу лучше себя чувствовать. Например, при мочекаменной болезни, при проблемах с желудочно-кишечным трактом, низкокалорийные корма.

На что обращать внимание, когда выбираешь корм для собаки?

Многие в первую очередь смотрят на цену, выбирая самые дешевые корма. Но если у собаки есть особые потребности из-за состояния здоровья, экономить не стоит. Сегодня есть такие классы корма:

 • эконом. Это самые простые и дешевые корма, в составе которых достаточно мало полезных веществ;
 • премиум. В них есть мясо, субпродукты, питательные вещества. Очень многие владельцы отдают предпочтение именно таким кормам;
 • супер-премиум. Оптимальные в соотношении цены и качества. В них есть мясо, витамины, злаки, полезные вещества;
 • холистик. В составе 90% - это мясные составляющие, а также тут есть пробиотики, витамины, минералы, фрукты, ягоды, овощи. У таких кормов снижен уровень углеводов.

При выборе корма стоит учитывать и размер собаки, и ее активность, возраст, породу. Так, например, некоторые породы склонны к аллергическим реакциям на курицу, а потому корма с мясом курицы им попросту не подойдут.

На что обращать внимание в составе корма для собаки?

Для активного и здорового животного нужны белки, жиры и углеводы, а также витамины и минералы. Все это должно быть сбалансировано и адаптировано именно под организм собаки, который имеет некоторые особенности и отличия от человека.

На упаковке часто пишут процентное соотношение всех ингредиентов. Но обычно в составе на первом месте главные компоненты, и с последующими их процент уменьшается.

В корме должно быть мясо на первом месте. Должен быть и жир, как, например, куриный жир или льняное масло. Стоит внимательно относиться к растительному белку - его не должно быть больше, чем мясного. Натуральными консервантами могут выступать витамин С, экстракт розмарина, витамин Е.

Метки: корм для собак