На що звернути увагу при купівлі нової пральної машини

Читать на русском

Важко уявити сучасну квартиру без пральної машини. Цей пристрій став незамінним помічником у домашньому господарстві. Однак час від часу з'являється необхідність купівлі нової машини, чи через виходу з ладу старої, чи за бажанням придбати більш сучасну з новим набором функцій. На ринку України представлений широкий спектр пралок, як відомих світових брендів, таких, як, наприклад, пральні машини Candy, так та нових маловідомих фірм. Машинки постійно удосконалюються, недоліки конструкцій усуваються, з'являються нові можливості. Розкажемо, як розібратися у всьому різноманітті пропозицій.

стиралка

Які бувають пральні машини

Є кілька основних характеристик, за якими класифікують пралки.

Тип завантаження білизни:

 •  Фронтальне завантаження;
 •  Вертикальне завантаження.

Ступінь автоматизації:

 • Автомат;
 • Напівавтомат.
 • Автомат із сушінням.

Габарити:

 • Повнорозмірні;
 • Вузькі;
 • Компактні.

Тип двигуна:

 • Колекторний;
 • Асинхронний;
 • Інверторний.

 

Як вибирати пральну машину

Перший пункт у процесі вибору – місце встановлення. Зазвичай це куточок на кухні або у ванній, або варіант, що вбудовується на кухні. Якщо місця зовсім мало, то пральну машину доводиться розміщувати під мийкою, або екзотичний варіант - на стіні.

Місце розташування визначає габарити та спосіб завантаження. Машинки з вертикальним завантаженням компактніші. І, до речі, всупереч існуючій думці, не менш надійні, ніж з фронтальним завантаженням.

Наступний пункт – допустиме завантаження білизни. У невеликих машинах це може бути 4-5 кг, у більших агрегатах 12-15 кг.

Наступний момент – програми та додаткові функції. Сучасні машини вміють не тільки прати та віджимати білизну, але й, наприклад, сушити її. Придбавши пральну машину з сушінням, ви діставатимете з барабана абсолютно суху білизну. Можна нарешті позбутися мотузок на балконі або кухні. Така машина допоможе, якщо ви несподівано промокли під дощем, і хочете якнайшвидше просушити речі.

Також у сучасних машинах є функція прання паром. Вона забезпечує якісну дезінфекцію речей. Після обробки паром одяг простіше гладити, на ньому практично немає заломів. Обробка паром дозволяє без повноцінного прання просто освіжити повсякденний одяг. А також дозволяє випрати пухові куртки, не здаючи їх у хімчистку.

Також у сучасних машинах є різні функції, що спрощують керування, наприклад, контроль зі смартфона по WiFi, а також підвищують безпеку. До останніх відноситься така корисна опція, як контроль протікання. Вона буває, як частковою, що контролює попадання вологи в спеціальний піддон, так і повною, що контролює весь процес наповнення та зливу води в машинці.

Читати по-українські

На что обратить внимание при покупке новой стиральной машины

Трудно представить современную квартиру без стиральной машины. Этот прибор стал незаменимым помощником в домашнем хозяйстве. Однако время от времени появляется необходимость покупки новой машины, то ли по причины выхода из строя старой, то ли по желанию приобрести более современную с новым набором функций. На рынке Украины представлен широкий спектр стиралок, как известных мировых брендов, таких, как например, стиральные машины Candy, так и новых малоизвестных фирм. Машинки постоянно совершенствуются, недостатки конструкций устраняются, появляются новые возможности. Расскажем, как разобраться во всем многообразии предложений.

стиралка

Какие бывают стиральные машины

Есть несколько основных характеристик, по которым классифицируют стиралки.

Тип загрузки белья:

 • Фронтальная загрузка;
 • Вертикальная загрузка.

Степень автоматизации:

 • Автомат;
 • Полуавтомат.
 • Автомат с сушкой.

Габариты:

 • Полноразмерные;
 • Узкие;
 • Компактные.

Тип двигателя

 • Коллекторный;
 • Асинхронный;
 • Инверторный.

Как выбирать стиральную машину

Первый пункт в процессе выбора – место установки. Обычно это уголок на кухне или в ванной, либо встраиваемый вариант на кухне. Если место совсем мало, то стиральную машину приходится размещать под мойкой, или, совсем экзотический вариант – на стене.

Место размещения определяет габариты и способ загрузки. Машинки с вертикальной загрузкой более компактны. И, кстати, вопреки бытующему мнению, не менее надежны, чем с фронтальной загрузкой.

Следующий пункт – допустимая загрузка белья. В небольших машинах это может быть 4-5 кг, в более крупных агрегатах 12-15 кг.

Следующий момент – программы и дополнительные функции. Современные машины умеют не только стирать и отжимать белье, но и, например, сушить его. Приобретя стиральную машину с сушкой, вы будете доставать из барабана абсолютно сухое белье. Можно наконец избавиться от веревок на балконе или в кухне. Такая машина выручит, если вы неожиданно промокли под дождем, и хотите побыстрее просушить вещи.

Также в современных машинах есть функция стирки паром. Она обеспечивает качественную дезинфекцию вещей. После обработки паром одежду проще гладить, на ней практически нет заломов. Обработка паром позволяет без полноценной стирки просто освежить повседневную одежду. А также позволяет выстирать пуховые куртки, не сдавая их в химчистку.

Также в современных машинах есть различные функции, упрощающие управление, например, контроль со смартфона по WiFi, а также повышающие безопасность. К последним относится такая полезная опция, как контроль протечек. Она бывает, как частичной, контролирующей попадание влаги в специальный поддон, так и полной, контролирующей весь процесс наполнения и слива воды в машинке.

Метки: стиральная машина