Четвер, 20 червня 2024 року

На Місяці може з’явитися залізниця

Постійна присутність людини на поверхні Місяця вимагає можливості використовувати ресурси, знайдені на Місяці – не все можна привезти з Землі. Дещо доведеться транспортувати. Автомобілі типу баггі на Місяці – це не новина, але дослідники розглядають дещо зовсім інше: Левітуючу залізничну систему.

FLOAT

Проєкт називається FLOAT, що розшифровується як “Гнучка левітація на рельсах” (Flexible Levitation On A Track). Його мета – забезпечити автономне, надійне та ефективне транспортування корисного вантажу. Він спрямований на переміщення корисних вантажів до і з зон посадки космічних апаратів на базу, а також транспортування місячного ґрунту (реголіту) від місця видобутку до місця, де з нього видобуваються корисні речовини або де ґрунт використовується для будівництва.

Цікавим у цій технології є те, що рейки не є нерухомими. Вони розгортаються безпосередньо на місячному грунті, тому FLOAT потребує мінімальної підготовки майданчика. Левітуючі роботи пересуватимуться по рейках, а відсутність коліс чи ніг є перевагою, оскільки їм не доведеться мати справу з гострим реголітом та його руйнівною силою.

 

Гнучка плівкова доріжка зроблена з графітового шару, який забезпечує діамагнітну левітацію, в той час як гнучкий контур генерує електромагнітну тягу. Третій шар насправді необов’язковий, але він є сонячною панеллю, тож при сонячному світлі система навіть не потребує зовнішньої енергії. Хоча роботи можуть мати різні розміри, команда підрахувала, що 100 тонн матеріалу можна переміщати на кілька кілометрів щодня.

 

FLOAT – одна з шести інноваційних передових концепцій NASA (NIAC), які перейшли до фази II. Інші включають нову рушійну систему для швидкого відправлення астронавтів на Марс і концепцію рідинного космічного телескопа. Для FLOAT фаза II буде зосереджена на розробці та виробництві зменшеної версії системи для тестування в умовах, подібних до Місяця, а також на кращому розумінні впливу навколишнього середовища на гусениці та роботів, і на тому, що ще потрібно для перетворення цієї концепції в реальність.

 

Джерело: Nnews

Метки: Місяць

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.