Однією з головних тенденцій сучасного сільського господарства є максимальне скорочення ручної праці та перехід до механізованих та автоматизованих засобів праці. Одним з найпоширеніших таких агрегатів є мотоблок.
Якщо у вас обробляєма ділянка від 1 до 10 га, то вам 100% слід звернути увагу на цей клас обладнання, хоча мотоблоки широко використовуються і на 5-10 сотках присадибних ділянок. Причина – компактність та універсальність.
Мотоблок – це самохідна малогабаритна техніка із приводом на вал коліс. По суті це супермалогабаритний трактор.
Такий агрегат складається з:
Універсальність мотоблоку досягається великим спектром змінного навісного обладнання, яке охоплює значну кількість основних сільськогосподарських робіт.
Основні операції, які дозволяє реалізувати мотоблок, є наступними:
Широкий спектр виконуваних операцій забезпечується за допомогою спеціального навісного обладнання, яке може бути як пасивним (причіп), так і активним, якнаприклад, косарка і приводитися в дію від двигуна мотоблока. Може встановлюватись замість колес, або навішуватися окремо.
Основною ознакою класифікації мотоблоків є тип двигуна. Вони бувають:
Найбільш поширеними є бензинові. Їх переваги – простота конструкції, менша вартість агрегату та менші витрати на обслуговування, низька вага та відповідно більша маневреність.
Але, якщо у вас велика ділянка (більше 1 га) або важкий ґрунт, слід звернути увагу на дизельні апарати. Вони потужніші і економічніші, але складніші і витратні у обслуговуванні.
Другим важливим ознакою класифікації мотоблоків є система передачі зусилля від двигуна на колісний вал (редуктор валу). Найбільш поширені дві системи – паскова та пряма передача через багатодискове зчеплення.
Перша простіша. Крім того, паскова передача є автоматичним запобіжником від заклинювання елементів, що обертаються (фрез, коліс тощо). Проте, вимагають контролю над станом ременя та його натягом.
Пряма передача має менші втрати потужності, проте складніша і схильна до дорогих поломок.
Значна частина навісного обладнання активна та підключається до мотоблока через так званий вал відбору потужності.
Основні моменти: