Пʼятниця, 24 травня 2024 року

Місяць має унікальну внутрішню структуру: революційне відкриття вчених

Вчені виявили, що багато мільярдів років тому Місяць зазнав кардинальних змін у своїй внутрішній структурі. За даними дослідження, опублікованого у виданні Nature Geoscience, мантія Місяця перевернулася — це призвело до переміщення того, що було зверху, вниз, і навпаки.

moon-model

Унікальне відкриття стало можливим завдяки аналізу хімічного складу поверхні Місяця, де було знайдено асиметрію. Цей переворот мантії, як вважають науковці, стався приблизно 4,22 мільярда років тому. На видимій стороні Місяця існує хімічно унікальний регіон, відомий як KREEP Terrane, що містить калій, рідкоземельні елементи і фосфор, а також базальтові рівнини, сформовані внаслідок вулканічної активності.

Глибоке вивчення базальтів виявило велику кількість мінералу ільменіт, що складається з титану і заліза і має високу щільність. Це дало підстави думати, що більш щільні породи, що містять ільменіт, опустилися всередину Місяця, а менш щільні піднялися на поверхню.

На ранніх етапах існування Місяця, коли він був вкритий магмою, щільні мінерали формувалися між корою і мантією, тоді як елементи KREEP Terrane залишалися в рідкому резервуарі. Цей процес міг призвести до занурення щільних порід до ядра Місяця, що в кінцевому підсумку і викликало переворот мантії.

Раніше астрономи заявили: вони практично впевнені у тому, що Місяць з’явився внаслідок зіткнення з ранньою Землею планетарного тіла під назвою Тейя, яке було розміром з Марс. Зіткнення призвело до появи величезної кількості уламків, які об'єдналися і після того, як вони охололи, виник природний супутник Землі в тому вигляді, в якому ми його знаємо.

Джерело: no worries

Метки: Місяць

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.