Місія МАГАТЕ вирушила на Запорізьку АЕС

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії вирушила на Запорізьку АЕС. Експерти прибудуть на станцію через декілька днів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Twitter глави МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

 

"Настав день, місія МАГАТЕ підтримки та допомоги ЗАЕС зараз у дорозі. Ми повинні захистити безпеку найбільшого ядерного об'єкта в Україні та Європі", - зазначив він.

Гроссі наголосив, що пишається можливістю очолити експертів, які прибудуть на ЗАЕС пізніше цього тижня.

Нагадаємо, аналітики ISW поінформували, що Росія намагається перешкоджати роботі МАГАТЕ на ЗАЕС і почала впроваджувати стратегії, подібні до тих, які використовував Іран.

як вказують в Інституті вивчення війни, РФ добилася виключення зі складу місії США та Великої Британії, назвавши їх "несправедливо упередженими".

 

"Маніпулювання національністю інспекторів і нападки на "справедливість" інспекцій МАГАТЕ - це тактика, яку Іран давно використовує, щоб приховати перешкоди місіям", - пояснили аналітики.

 

В ISW також додали, що, за даними українських офіційних джерел, росіяни катують співробітників ЗАЕС, аби ті не розповіли інспекторам МАГАТЕ про:

порушення безпеки на станції;

те, що РФ намагається обмежити присутність українських співробітників на ЗАЕС,

те, що окупанти почали збирати підписи жителів Енергодару з вимогою "припинити українські обстріли" для надання інспекторам.