Мінфін виплатив 5,3 млрд грн за китайським кредитом ДПЗКУ

Міністерство фінансів з початку 2022 р. виплатило 5,28 млрд грн за кредитом ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ), отриманим під державні гарантії в Експортно-імпортному банку Китаю.

Про це йдеться в урядових матеріалах до проєкту держбюджету на 2023 рік, повідомляє Finbalance.

Зазначається, що у січні та липні 2022 р. Міністерством фінансів виконані зобов’язання за державною гарантією відповідно до умов договору про погашення заборгованості ДПЗКУ в сумі 2,49 млрд грн та 2,79 млрд грн відповідно.

«Зберігається висока ймовірність виконання державою гарантійних зобов’язань за заборгованістю АТ «ДПЗКУ» також і у 2023 р.», — зауважують в уряді, уточнюючи, що йдеться про 4,6 млрд грн.

Кабмін також вказує, що внаслідок збройної агресії з боку рф втрачено рухоме та нерухоме майно ДПЗКУ, що вплинуло на зменшення доходів товариства.

Крім того, ДПЗКУ несе додаткові витрати у зв’язку з необхідністю переміщення максимально можливих залишків зерна з філій, що перебували під загрозою окупації. Також внаслідок воєнних дій та блокування рф морських торговельних шляхів відбулось перенасичення внутрішнього ринку, що вплинуло на зниження ціни реалізації продукції нижче від вартості запасів.

Метки: Китай, кредит