Мігрень – поширена хвороба людства

Мігрень – один з найбільш поширених недугів, який супроводжує людство. За статистикою майже кожен 10-й мешканець нашої планети стикається з цією хворобою. За офіційним визначенням мігрень – це нейро-сосудистий синдром, який супроводжується нападами сильного головного болю тривалістю від 4 до 72 годин.
Згідно з науковими дослідженнями мігрень пов’язана з високою збудливістю клітин головного мозку. Через це нейрони головного мозку стають більш чутливими до внутрішніх та зовнішніх подразників - тригерів. В якості останніх можуть бути стрес, різкі запахи, яскраве світло, зміни погоди, порушення режиму сну, дієти. В результаті виникає патологічна нервова реакція, яка поступово поширюється і на судини – у результаті з'являється головний біль та інші симптоми. У кожного хворого на мігрень свій особливий набір та своя схема купірування нападу. Тож для того, щоб бути озброєним, можна заздалегідь відвідати сайт, де є вибір необхідних ліків.

мігрень

Які симптоми у мігрені

Слід розуміти, що не кожна головна біль – ознака мігрені. Багато з основних симптомів таких, як:

  • нудота,
  • слабкість,
  • порушення зору,
  • звуко та світлонепереносимість,

можуть бути ознаками зовсім іншої хвороби. Тому важливо своєчасно звернутися до лікаря, який встановить вірний діагноз.
Проте для мігрені характерна стадійність, яку людина може самостійно виявити при спостереженні за собою.

  1. Продром. Настає за кілька днів або годин до початку нападу, характеризується втомою, знервованістю або пригніченністю.
  2. Аура. Настає безпосередньо перед нападом і може тривати від п’яти хвилин до години. Характеризується зоровими ефектами – спалахами світла в очах, сліпими плямами, миготінням «мушок», а також може супроводжуватися онімінням обличчя та кінчиків пальців.
  3. Безпосередньо головний біль. Дуже важкий, який погано переноситься. Однією з характерних ознак саме мігрені є локалізація в одній частині голови. Триває від кількох годин до двох-трьох діб. Може спостерігатися нудота, блювота, чутливість до звуку і світла.
  4. Постдром. Головний біль проходить, але стан подібний до першої стадії.

Лікування мігрені

На жаль, людство ще не винайшло 100-відсоткового засобу або методики лікування мігрені. В будь якому разі потрібно звертатися до лікаря, який призначить обстеження, і на його основі призначить медикаментозне лікування. А придбати препарати при необхідності поможе сайт https://likie.ua/ в якому найнижчі ціни, та можна забронювати ліки 24/7.
Окрім того може бути і немедикаментозне лікування, яке головним чином пов’язане зі способом життя. Це насамперед уникнення стресів та перевтоми, дотримання режиму сну. А також регулювання раціону харчування. Слід відмовитися від вживання алкоголю, продуктів, багатих на природні збуджувальники - сир, горіхи, шоколад, міцний чай, кава. Також не варто довго голодувати або ж переїдати.

Метки: здоров'я