Курс гривні може стабілізуватись у серпні: від чого це залежить

Колишній заступник голови НБУ Олександр Савченко вважає, що курс гривні в умовах війни прогнозувати складно. Однак він зауважив фактори, котрі сприятимуть стабілізації національної валюти.

 

Савченко вважає, що передусім курс гривні залежатиме від перебігу бойових дій. Проте, є фактори, які цілком передбачувано можуть стабілізувати національну валюту.

Позитивно вплинути на курс гривні може покращення ситуації з експортом українських товарів, вважає Савченко, якщо Україні вдасться хоча б частково розблокувати море. Так само все залежатиме від фінансової підтримки Заходу, пояснив колишній заступник голови НБУ.

Якщо наші західні партнери все ж таки будуть по графіку надавати нам допомогу валютну, а Нацбанк буде викидати її на валютний ринок, то курс може стабілізуватися,

– вважає Савченко.

 

21 липня НБУ різко підняв офіційний курс долара на 25%, до 36,57 гривні за долар. Регулятор пояснив, що попередній курс у 29,25 в нинішніх умовах не відповідав реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань.

Готівковий курс одразу відреагував та такі дії регулятора й у деяких обмінниках він підскочив до понад 40 гривень за долар.

Джерело: 24tv.ua