Статистика каже, що сьогодні майже у кожній третій квартирі встановлена посудомийна машина. Причини такої популярності лежать у суто практичній площині. Коли починають говорити про переваги цього кухонного агрегату, то перш за все називають економію часу та сил на хатню роботу. Для кожної господині зняти хоча б частково тягар цих справ – вже великий плюс. Тож якщо ви вже задумалися про придбання посудомийної машини https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/posudomoyiki.html, сподіваємося, що ця стаття буде корисною для вас.
Переваги і недоліки посудомийної машини
Як ми вже писали, вона дозволяє зекономити час і сили на миття посуду. Але це далеко не всі переваги, тому що цей агрегат щє і гроші економить.
Експерти підрахували, що за один цикл роботи посудомийки витрачається в 4-5 разів менше води, ніж при ручному митті посуду.
Крім того вона економить електроенергію на підігрів води. Витрати становлять лише 0,8-0,9 кВт у техніки з класом А.
Попри зневіру деяких до якості миття – посудомийна машина миє не менш якісніше за людину, а краще, ще і дезінфікує. При цьому їй можна довірити посуд із самого різного матеріалу, звісно якщо не порушувати інструкцію по експлуатації.
Окрім того цей агрегат висушує посуд, тож вам не потрібно захаращувати кухонний простір сушарками.
Без недоліків звісно не обійтися. Потрібен же баланс.
Основний недолік – це вартість. Вона починається з 9 тис. гривень і може сягати 40-50 тисяч.
Також дорогі хімікати для миття посуду.
Посудомийку необхідно підключати до води (холодної, іноді можна і до гарячої), до сливи та до електроживлення.
Посудомийна машина займає місце на кухні.
Потрібно чекати поки назбирається посуд, хоча б на половинну загрузки, якщо модель дозволяє.
Може хтось вигадає інші недоліки, але ми не знаємо.
На що звертати увагу при виборі посудомийки
Вибір посудомийної машини слід розпочинати з вибору місця її розташування таким чином, щоб вони вписувалися в інтер’єр та не заважали робочим процесам на кухні, а ще була можливість підключення їх до води, електромережі та здиву.
Машини бувають:
- вбудовані;
- напіввбудовані;
- окремостоячі.
За розмірами розрізняють наступні типи посудомийок:
- Повнорозмірні – габарити близько 60х60х85 см, вміщують 12-16 комплектів посуду (до складу стандартного комплекту входить 11 кухонних предметів: три різні тарілки, три ложки, ніж, виделка, чашка, склянка та блюдце).
- Вузькі – ширина становить 45 см, вміщують 6-9 комплектів.
- Компактні - розміри становлять 45х55х45 см, вміщують 4-5 комплектів.
Посудомийні машини мають специфічний параметр – клас сушки та мийки. Машина класу А дозволить отримати ідеально чистий повністю сухий посуд, класи B та C — злегка вологий з можливими маленькими плямами. При цьому сушка посуду може відбуватися декількома способами: конденсаційним (природнім), турбообдувом, та інтенсивним з циркуляцією повітря.
Як і пральні машини або холодильники посудомийки відрізняються класом енергоспоживання та типом двигуна.
А от на що точно потрібно звернути увагу так це перелік спеціальних програм і функцій. Їх існує велика кількість. Ось тільки деякі з них:
- замочування;
- інтенсивне миття;
- ополіскування;
- нічний режим (програма зі зниженим рівнем шуму);
- економічна програма
- деликатна програма для скла;
- спецпрограма для каструль;
- обробка паром та біопрограма.
Тож якщо ви вирішили придбати посудомийну машину, то відкривайте інтернет каталог, консультуйтеся у продавців в офлайн магазинах та обирайте свій агрегат.