Неділя, 21 квітня 2024 року

Крутіше за Li-ion: вчені вигадали акумулятор на кавовій гущі

Дослідники з Казахстану і Південної Кореї виявили, що натрій-іонні акумулятори зможуть зберігати накопичену енергію довше, ніж літій-іонні, якщо включити до їхнього складу доволі незвичайний компонент — очищену кавову гущу. Подробиці наукового проекту розповіло видання News Wise.

Вчені повідомили про синтез твердого вуглецю легованого фосфором з використанням кавової гущі. Своє дослідження вони зосередили на визначенні оптимального рівня легування для впровадження іонів фосфору у вуглецевий каркас з метою поліпшення електрохімічних характеристик матеріалу, застосовуваного як анод, для натрій-іонних батарей.
Вчені вважають, що потенціал твердого вуглецю, легованого фосфором "на кавовій гущі", досить великий, адже такий вдосконалений карбон здатний збільшити термін зберігання енергії натрій-іонними батареями.
Одним із примітних аспектів дослідження є використання кавових відходів як вихідного матеріалу для синтезу твердого вуглецю. Вибір припав на кавову гущу, перш за все, тому що вчені прагнуть зробити батареї екологічно чистими, наскільки це можливо. Також вони взяли до уваги і той фактор, що щорічно у світі накопичується 18 млн тонн кавової гущі. І ще одним впливовим фактором стала унікальна лігноцелюлозна структура кавових відходів. Таким чином, дослідники виявилися близькими до того, щоб розв'язати проблеми, пов'язані з нерівномірним розподілом і нестачею літієвих ресурсів, запропонувавши альтернативне рішення.

Джерело: Фокус

Метки: акумулятор

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.