Кремль у розпачі купує зброю у Північної Кореї – NYT

Глобальні санкції серйозно обмежили РФ і змусили її звернутися по військові поставки до держав-ізгоїв, пише видання.
Росія купує мільйони артилерійських снарядів та ракет у Північній Кореї, що свідчить про гостру нестачу зброї у російської армії. Про це 5 вересня повідомила газета The New York Times із посиланням на розсекречені дані розвідки США.

2765915

Зазначається, що інформація з'явилася за кілька днів після того, як Росія отримала перші партії безпілотників з Ірану.

"Рішення Росії звернутися до Ірану, а тепер і до Північної Кореї є ознакою того, що санкції та експортний контроль, введені Сполученими Штатами та Європою, підривають здатність Москви забезпечувати свою армію", - йдеться в статті.

Розвідка надала мало подробиць про отримане РФ озброєння, терміни поставок та розмір партії. Неназваний американський чиновник заявив, що, окрім ракет малої дальності та артилерійських снарядів, Росія, як очікується, спробує закупити додаткове північнокорейське обладнання в майбутньому.

За його словами, нова угода з Північною Кореєю свідчить про "розпач Москви".

Військовий експерт Фредерік Каган вважає, що ситуація свідчить про "масовий провал російського військово-промислового комплексу".

"Єдина причина, через яку Кремль повинен купувати артилерійські снаряди або ракети у Північної Кореї або в когось ще, полягає в тому, що (президент РФ Володимир) Путін не бажає або не може мобілізувати російську економіку для війни навіть на базовому рівні", - вказав він.

Раніше аналітики дійшли висновку, що до кінця 2022 року армія РФ матиме гострий дефіцит снарядів, артилерії та бронетехніки.

Джерело: Кореспондент

Метки: оружие, РФ, Сеерная Корея