Аби господарство працювало ефективно, потрібно дбати не лише про мед. Бджолярам має бути комфортно та безпечно під час роботи. Від того, наскільки зручним буде одяг для бджоляра, залежить ефективність роботи, стан вуликів і бджіл. Костюм має особливості, тому вкрай важливо вибрати саме той, який дасть комфорт і захист.
Чому важливо правильно вибрати одяг пасічника для роботи з бджолами?
Якісний одяг пасічника дає гарний захист від укусів. Його одягають поверх звичайного вбрання. Якщо вас вкусили бджоли, попри те, що на вас був спецодяг, скоріше за все, щось було неправильно вдягнуто:
- ґудзик або блискавки не застебнуті;
- вуаль не опущена.
- одяг для бджільництва вибрано не за розміром.
Психологічне відчуття безпеки, що дає спецодяг, також важливе. Людина відчуває себе спокійно під час роботи з бджолами. Для початківців, які ще не звикли до контакту з роями, а також для тих, хто має алергію на укуси, одяг бджоляра створює безпечний простір для праці.
Захисний костюм бджоляра: що має входити до комплекту для максимальної безпеки?
Костюм пасічника, купити який можна на сайті «Ваша Пасіка», можливо вибрати повним комплектом або окремо: штани чи куртку. Обидва варіанти доречні, але новачкам краще придбати повний захисний комплект. Це дасть повноцінний захист, тому що не залишається зон, куди можуть потрапити бджоли. Головні елементи костюма:
- Куртка пасічника, купити яку потрібно першочергово, закриває тіло від шиї до пояса. Має щільні, манжети та край, щоб надійно «сидіти» та запобігати проникненню бджіл.
- Рукавиці виготовляють із цупких тканин з довгими нарукавниками, щоб захистити руки до ліктя.
- Капелюх захищає обличчя та шию. Може бути інтегрованим у куртку.
- Штани вільного крою мають щільні гумки навколо щиколоток, не заважають рухам.
- Взуття має бути високим, аби була змога заправити в нього штани чи комбінезон.
Можна вибрати комбінезон, щоб не купувати окремо куртку та штани. Цей варіант має в наборі захисний капелюх з вуаллю та зручний для тих, хто дбає про повний захист. Щоб ви не вибрали, одяг для пасічника має ідеально підходити вам за розміром. Тільки так він захистить від укусів.
Костюм для бджільництва: різниця між чоловічим і жіночим одягом для пасічників
Функціонально чоловічі та жіночі костюми практично ідентичні та дають однаковий захист. У жіночих моделях можуть бути регульовані пояси, еластичні вставки для кращої посадки на фігурі. Чоловічий костюм пасічника більш універсальний, тому що чоловіки частіше працюють з важким обладнанням.