Корм для тварин: з чого і як роблять

Однією з основних турбот власників домашніх тварин є забезпечення їхнього якісного та повноцінного харчування. Більшість віддають перевагу готовим кормам. Окрім зручності процесу годування, вони здатні надати домашньому улюбленцю збалансований набір корисних речовин, необхідних для повноцінного життя. Сьогодні з придбанням будь-яких типів кормів та харчових добавок немає проблем. Вони широко представлені як в онлайн-і офлайн-магазинах. І все ж для придбання дійсно якісного продукту слід віддавати перевагу спеціалізованим зоомагазинам
https://zoomagazin.com.ua/ru, а не супермаркетам із товарами загального призначення. Насамперед це стосується власників кішок та собак. Чому так? Постараємося пояснити.

корм для кота

З чого і як виробляють корми для собак та кішок

Історія спеціалізованих кормів налічує вже понад 160 років, коли американський портовий електрик перетворив матроські сухарі на собачі бісквіти. З того часу технологія виробництва та рецептура кормів звичайно ж сильно змінилася. У хорошому кормі мають бути збалансовані білки, жири, вуглеводи, а також вітаміни та мінерали. Для виробництва кормів використовуються:

 • м'ясні компоненти;
 • жири (тварини та/або рослинні);
 • клітковина (овочі);
 • злаки, картопля та інші джерела вуглеводів;
 • вітамінно-мінеральний комплекс;
 • пробіотики та пребіотики.

Компоненти подрібнюють, змішують, нагрівають, а потім відправляють в екструдер. Просто кажучи, м'ясорубку. Суміш під тиском пропускають через спеціальні отвори. Утворюються джгути, які потім нарізають на подушечки або формують у вигляді гранул. А потім запікають (якщо йдеться про сухий корм).
Як і в людській їжі, так і їжі для тварин виникає спокуса використовувати дешевші компоненти, а нестачу якісних продуктів компенсувати ароматизаторами. Так, наприклад, у складі корму з'являється багато дешевого крохмалю, який шкідливий для тварин, але спрощує процес запікання. У кормах масового виробництва із супермаркетів найчастіше трапляються саме такі вироби. У спеціалізованих магазинах корми чітко розділені за класами.

Які бувають класи кормів

Залежно від вмісту м'ясних та рибних компонентів, білків (типів білків), вітамінів та мінералів, а також різних добавок та ароматизаторів розрізняють такі класи кормів для котів та собак:

 1. Економ. Низький відсоток або відсутність м'ясних та рибних інгредієнтів. Їх замінюють на білки рослинного походження. У ролі протеїну виступають білки, отримані із соєвого шроту, пшениці та інших злакових культур.
 2. Преміум. Вміст м'ясних інгредієнтів близько 30%. Замість пшениці та сої використовують рис. Є комплекс вітамінів і мінералів.
 3. Супер-преміум. Для приготування використовуються якісні компоненти – м'ясо курки, індички, субпродукти, курячі яйця, рис, м'якоть буряків. Крім того, у технології приготування використовується м'яка термообробка, що дозволяє зберегти більшу кількість поживних речовин.
 4. Холістик. Такі корми часто належать до супер-преміум. Це корми з найбільш повноцінним та збалансованим складом.
 5. Лікувальні. Ці корми можна зустріти лише у спеціалізованих зоомагазинах. Їхній склад покликаний забезпечити лікувальну дієту вашого улюбленця. Наприклад, при захворюваннях нирок корми повинні бути зі зниженим вмістом фосфору, кальцію, білка та магнію. А для тварин із проблемами травлення – з легкозасвоюваними жирами та білками.

У спеціалізованих зоомагазинах представлені корми світових виробників, рецептура яких регулюється законодавством США чи ЄС, що гарантує високу якість та безпеку для здоров'я вашого вихованця.

Метки: корм для тварин