Користь вживання гірчиці у літньому віці

Вона призводить до зниження м’язової маси тіла і руйнування кісткової тканини, тягне за собою когнітивні порушення, погіршує якість життя людини, знижує рівень її фізичної активності, уповільнює швидкість відновлення після перенесених хвороб.

 

Одна з причин недостатності харчування у літніх людей – зниження апетиту. Воно може бути викликане прийомом деяких препаратів, депресією, погіршенням настрою та втратою інтересу до життя. Важливим фактором ризику є і порушення чутливості до запахів та смаку їжі. Так, у чверті людей старше 65 років втрачається здатність відчувати один із чотирьох смаків (солодкий, гіркий, солоний, кислий).

 

Підвищити інтерес до їжі, покращити апетит допоможе звичайна гірчиця. Гірчиця, як і інші гострі та пряні приправи, має подразливий ефект на слизову оболонку ротової порожнини та шлунка, стимулює таким чином слиновиділення та секрецію шлункового соку. Завдяки цьому покращується апетит та травлення вцілому. Крім того, гірчиця має протизапальну та антикрепантну дію. імунітет і уповільнює каменеутворення у жовчному міхурі.

 

Однак, літнім гостре і пряне все ж таки краще вживати з обережністю та в помірній кількості. За наявності протипоказань, таких як захворювання шлунково-кишкового тракту, алергія, зайва вага, взагалі слід відмовитися від подібних смакових добавок.

Джерело: Країна Здоров’я

 

Метки: здоров'я