Корейський електронний язик пробує та рекомендує вино

Дослідницька група професора Кюн-Ін Джанга з Науково-технічного інституту Тегу Кьонбук (DGIST) ) (Республіка Корея) розробила датчик смаку, який імітує смакову систему та визначає солоність, кислинку, гіркоту та солодкість у режимі реального часу. Прилад класифікував 6 різних вин з імовірністю понад 95% і може рекомендувати схожі сорти вина.
1 dgist·kaist research team develops absolute taste “electronic tongue” technology

Про це повідомляється на сайті інституту.

Зазначається, що інженери використовували 4 датчики, кожен із яких визначає певний смак. Пристрої розміром кілька міліметрів працюють як смакові рецептори, вони виявляють різні речовини та перетворюють хімічну інформацію на електричні сигнали. Подібні системи були створені раніше, зазначають автори, але їм не вистачало «мозку», щоб обробляти поєднання смаків у реальних стравах та напоях.

Вирішуючи ці проблеми, вчені розробили системи електронної мови, яка поєднує датчики та технології глибокого навчання.

Інженери протестували пристрій на 6 різних винах та провели експерименти зі складання смакових характеристик з використанням алгоритмів електронної мови. За допомогою глибокого навчання пристроїв вдалося класифікувати вина з точністю понад 95% та впровадити систему рекомендацій, яка пропонувала вина, схожі на існуючі та придатні до різних страв.

Дослідники вважають, що електронну мову можна буде застосовувати в різних галузях промисловості, включаючи харчову, лікеро-горілчану, косметичну та фармацевтичну.