Четвер, 18 липня 2024 року

Кондиціонер – перший помічник у створенні комфортної атмосфери вдома та офісі

Кондиціонер – універсальний кліматичний пристрій, здатний замінити системи опалення та охолодження. Тому про його придбання подумати ніколи не пізно та ніколи не рано. Головне підійти до цього питання зі знанням справи, і мати хоча б мінімум необхідної інформації, яка дозволить розмовляти з продавцем, а потім і майстром-установником однією мовою. Задати правильні питання, оцінити відповіді та зробити покупку, про яку не доведеться шкодувати. Для такого високотехнологічного пристрою як кондиціонер ціна не є найголовнішим фактором вибору.

konditsioner

Тип та потужність – перші маяки в океані кондиціонерів

Якщо не брати до уваги спеціальні типи кліматичних пристроїв як то касетні або канальні, то найпоширеніші кондиціонери бувають:

  • Мобільні;
  • Стаціонарні спліт-системи.

Мобільні можна пересувати по приміщенню, але обмежено, вони «прив'язані» повітроводом для викиду гарячого повітря до вікна або отвору у витяжному каналі. Положення стаціонарного визначається конфігурацією приміщення та можливою довжиною траси між внутрішнім та зовнішнім блоком.
Потужність кондиціонера визначається площею приміщення, яке він обслуговує. Для простоти вважається, що на 10 кв. м площі при висоті стелі до 3 м достатньо 1 кВт потужності. Однак для кліматичних приладів в їх характеристиках фактично вказується тепло-, хладопродуктивність в британських теплових одиницях. Її потрібно помножити на 0,3 та отримаємо потужність. Кондиціонер на 10000 BTE (десятка) має потужність 3 кВт і забезпечить комфорт у приміщенні 30 кв.м.

Більше «плюшок» гарних та різних

Кондиціонери – область техніки, яка постійно активно розвивається – удосконалюються компоненти, з'являються нові функції. Одним із основних вузлів цього пристрою є двигун. Вони бувають традиційні (колекторні та асинхронні) та інверторні. Саме на останні варто звернути увагу. І ось чому:

  1. Економія енергії до 30% порівняно із звичайними. Вони плавно нарощують або знижують потужність залежно від заданого та фактичного температурного режиму.
  2. Широкий температурний діапазон дозволяє працювати на обігрів приміщення за температури навколишнього повітря до -15, а для деяких моделей і до -25 °C.
  3. Менше навантаження на електричну мережу забезпечується за рахунок плавного регулювання роботи інверторного двигуна, на відміну від звичайного, при включенні-вимкненні якого в мережі спостерігаються кидки струму.
  4. Більш тиха робота також забезпечується завдяки плавній роботі компресора.

Хорошими «плюшками», на які варто звернути увагу при виборі кондиціонера, є набір режимів його роботи. У сучасних приладів крім традиційних охолодження та нагріву є ще режими:

  • Рециркуляції (вентиляції) – переміщення повітряних мас без охолодження або нагрівання, що може бути корисним при застої повітря або підвищеної вологості;
  • Осушення – конденсація вологи з повітря в приміщенні на радіаторі внутрішнього блоку, з її подальшим видаленням;
  • Самоочищення – видалення надлишкової вологи, яка є сприятливим середовищем для розмноження бактерій та вірусів із внутрішнього блоку.

Також багато сучасних кондиціонерів забезпечені модулем WiFi (або сумісні з таким додатковим), що дозволяє керувати ними практично з будь-якої точки земної кулі.

Метки: кондиционер

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.