Кондиціонер – гарний варіант альтернативного опалення

Настала осінь. Холоднішає. Зиму обіцяють холодною, опалювати будуть економно. Тож не погано було б подумати про альтернативне опалення. Хоч як це парадоксально звучить на перший погляд, але хорошим варіантом альтернативного обігрівача є кондиціонер. Сучасні прилади можуть працювати на обігрів за температури на вулиці до -15 град, а деякі моделі навіть до -25°C. А якщо вже вирішувати проблему комплексно, то найкраще купити кондиціонер з установкою.
Але перш за все проведемо невеликий лікнеп по цих приладах.

обогрев кондиционером

Які бувають типи кондиціонерів

Переважна більшість сучасних кондиціонерів побудована за схемою спліт-системи. Коли прилад конструктивно складається з 2 блоків: зовнішнього та внутрішнього. Залежно від конструкції внутрішнього блоку розрізняють такі типи кондиціонерів:

  • Настінні;
  • Підлогово-стельові;
  • Мульти-спліт;
  • Касетні;
  • Канальні;
  • Колонні.

Настінні спліт-системи

Внутрішній блок настінної спліт-системи встановлюється вгорі на деякій відстані від стелі. І основним його недоліком є те, що дме він в одному напрямку, рух повітряного потоку можна незначно регулювати шторкою та внутрішніми дифлекторами. Однак досить складний рух повітряних потоків призводить до виникнення протягів і досить повільного нагрівання або охолодження повітря у приміщенні. З великими площами традиційні спліти справляються погано.
Одним з варіантів вирішення цієї проблеми є використання підлогово-стельового кондиціонера.

Підлогово-стельовий кондиціонер

Коли такий кондиціонер встановлений під стелею, то в режимі охолодження повітряний потік йде вздовж стелі і опускається вниз, а в режимі обігріву спрямований вниз, уздовж стіни, а потім піднімається вгору.
Якщо ж внутрішній блок змонтований біля підлоги, то в режимі охолодження потік йде вздовж стіни, вгору, а в режимі обігріву - вниз уздовж підлоги.
Такий рух повітряних мас дозволяє практично повністю уникнути протягів навіть у приміщеннях зі складною конфігурацією. І досить швидко досягнути комфортної температури.

Касетні кондиціонери

Цей тип кондиціонерів гарний для великих приміщень з високими стелями, оскільки внутрішній блок вбудовується в підвісну стелю. Вони відмінно вписуються в будь-який інтер'єр і мають більш високу продуктивність, порівняно зі звичайною спліт системою. А також не створюють протягів.
Єдиний мінус – зменшення висоти приміщення за рахунок підвісної стелі.

Канальний кондиціонер

У цьому типі приладів внутрішній блок вбудований в систему повітроводів, якими охолоджене або нагріте повітря розподіляється по декількох приміщеннях. Оскільки внутрішній блок є елементом системи вентиляції, то в цьому типі кондиціонерів існує можливість забирати повітря як з приміщення, так і з вулиці. Недолік той самий, що й у касетного – зменшення висоти за рахунок системи повітроводів та внутрішнього блоку (від 250 мм до 370 мм). Однак внутрішній блок можна взагалі розмістити в технічному приміщенні, наприклад, коморі або гардеробній.

Інверторні та неінверторні кондиціонери

Важливий момент, на який потрібно звернути увагу під час вибору кондиціонера, це тип управління компресором. Звичайні кондиціонери працюють циклічно, включаючись і відключаючись, залежно від встановленої температури. Інверторні працюють безперервно, плавно регулюючи потужність компресора. Вони економічніші (до 30%), малошумні. Але головна перевага в тому, що звичайні кондиціонери не можна включати при температурі зовнішнього повітря нижче мінус п'ять градусів, а інверторні здатні працювати до -15, а окремі моделі і до -25.

Метки: кондиционер