Коли долар може «стрибнути» вгору

Курс долара в Україні може підскочити до 42 гривень. Причина – накопичений негативний ефект зниження обсягів надходження валютної виручки.

Про це  пише Хвиля з посиланням на матеріал 24 каналу.

 

Так, аналітики зазначають, що це може статися напередодні повернення до плаваючого курсу, адже банки можуть почати "притримувати" валюту. Водночас не варто очікувати, що НБУ різко поверне плаваючий курс. До цього буде проведено стрес-тест усієї системи, а сама підготовка буде досить тривалою.

Курс долара в Україні може різко змінитись ближче до зими 2024 року, коли фермери почнуть продавати валюту, готуючись до посівної. Однак на той час до падіння обсягів валютних надходжень можуть додатись і багато інших чинників.

На думку НБУ, причин, які можуть похитнути стабільність гривні, наразі дві. Це можливе непродовження "зернової угоди" і заборона на експорт низки найменувань аграрної продукції до сусідніх з Україною країн ЄС.

Якщо це станеться, то фермери скорочуватимуть посіви, а втрати від зернового експорту за спільного впливу цих факторів сягатимуть 800 млн доларів на місяць.

Раніше глава Нацбанку Андрій Пишний повідомив, що скасування фіксованого курсу долара прив'язане не до тимчасових рамок, а до наступу таких макроекономічних умов, як зменшення ролі НБУ у балансуванні ринку та повернення інфляції функції номінального орієнтиру для ринкових очікувань.