Китайські військові експерти дали низьку оцінку гіперзвуковим ракетам "Кинджал" - одному з п'яти видів "чудо-зброї", які президент Володимир Путін презентував у 2018 р., стверджуючи, що вони "не мають аналогів" і здатні подолати навіть перспективні системи ПРО.
Ракети Х-47М2 "Кинджал" виявилися вразливими для розроблених у 1970-ті роки. американських систем Patriot, які зараз використовують українські сили ППО, або вони, згідно з звітами українських та американських військових, просто не потрапляють у цілі. "З'являється все більше і більше доказів того, що заяви США та України з цього питання відповідають дійсності", - констатується у статті шанхайського військового журналу Ordnance Industry Science and Technology, публікації якого схвалюються на рівні Компартії та Національно-визвольної армії КНР. Незважаючи на декларації Кремля, ці ракети неспроможні суттєво змінити ситуацію на полі бою в Україні, йдеться у статті.
Представляючи “Кинджал” майже шість років тому, Путін назвав його першою у світі маневруючою гіперзвуковою ракетою. Однак його маневреність "не можна порівняти з маневреністю реальної гіперзвукової ракети", йдеться в шанхайському журналі, а траєкторія, якою він рухається, робить його вразливим для таких систем ППО, як Patriot.
В аналізі, опублікованому у провідному пекінському військово-науковому журналі Military Arms, “Кинджал” називається “фактично лише тактичної балістичної ракети [наземного базування] „Іскандер“, що запускається з літака. Він практично не може маневрувати на надзвукових швидкостях, а його здатність планувати в атмосфері на далеких відстанях не виправдовує очікувань.
"Кинджал" є "швидким" проектом - відгалуженням від "Іскандера", він заснований на "застарілій технології 1980-х рр..", ідеться в шанхайському журналі.
Метки: Кинджал, Китай, Путин