Китай випереджає США у розвитку 90% критичних технологій – дослідження

За даними незалежного аналітичного центру Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI), Китай має "приголомшливу перевагу" над США у високоефективних дослідженнях 90% критичних і нових технологій.

 китай технологии

Друга за величиною економіка світу лідирує у розвитку 37 із 44 критично важливих і нових технологій у секторах оборони, космосу, енергетики та біотехнологій, включаючи дослідження передових авіаційних двигунів, безпілотних літальних апаратів та електричних батарей.

 

ASPI виявив, що для кількох галузей усі 10 найкращих дослідницьких установ світу розташовані в Китаї і вони разом створюють у дев’ять разів більше вагомих дослідницьких робіт, ніж друга країна, якою у більшості випадків є США. Зокрема Китай має перевагу в оборонних і космічних технологіях. У звіті, очолюваному старшим аналітиком інституту Джеймі Гайдою зазначено:

Західні демократії програють глобальну технологічну конкуренцію, включаючи гонку за наукові та дослідницькі прориви.

ASPI стверджує, що лідерство Китаю є результатом "навмисного планування та довгострокового політичного планування" адміністрації президента Сі Цзіньпіна та тих, хто був до нього. Автори звіту попередили, що домінування Китаю в дослідженнях у стратегічних секторах може мати негативні наслідки для демократичних країн.

 

У найближчій перспективі перевага може дозволити Китаю "захопити глобальне постачання певних критичних технологій". Згідно зі звітом ASPI, у довгостроковій перспективі лідируюча позиція Китаю може сприяти досягненню успіхів майже в усіх секторах, включаючи технології, яких ще не існує. У аналітичному центрі наголошують:

Якщо це не зупинити, це може перемістити не лише технологічний розвиток і контроль, але й глобальну владу та вплив до авторитарної держави, де розробка, тестування та застосування нових, критичних і військових технологій не є відкритими та прозорими та де це не може бути ретельно перевірено незалежним громадянським суспільством та медіа.

 

ASPI закликає уряди всього світу співпрацювати та інвестувати більше в дослідження, щоб наздогнати Китай. Він також рекомендував такі заходи, як перевірка віз для відвідувачів дослідницьких установ, щоб обмежити "незаконну передачу технологій" до Китаю, і наголосив, що уряди мають розглянути "вузькі обмеження" на пересування дослідників, які є експертами в стратегічних секторах.

Метки: Китай, ТЕХНОЛОГІЇ