Китай використає летючий апарат, щоб досліджувати зворотний бік Місяця. Він шукатиме там замерзлу воду, яка є важливою для майбутніх досліджень супутника Землі.
Як повідомляє видання CNN, роботизований летючий детектор розгорнуть на південному полюсі Місяця в межах китайської місії Chang’e-7.
Метою цієї місії є наближення Китаю до висадки астронавтів на Місяць до 2030 року.
"На південному полюсі Місяця є дуже глибокі печери, і ми думаємо, що там може бути вода. Ми сподіваємося, що летючий детектор зможе проводити досліди на місці в одній або двох печерах після посадки", — наголосив головний конструктор китайського проекту дослідження Місяця Ву Вейрен.
За словами китайських вчених, летючий робот може згинати свої "ноги" та приземлятися подібно до того, як людина стрибає з висоти. Хоча в повідомленнях не уточнювалося, скільки в нього є "ніг". Очікується, що цей апарат виконає щонайменше три стрибки з освітлених Сонцем ділянках до затінених кратерів, щоб провести детальний аналіз і потенційно визначити розташування, кількість та розподіл льоду на Місяці.
Варто зауважити, що китайське національне космічне управління останнім часом здійснило серію складних роботизованих місячних місій, зокрема перше в історії повернення місячних зразків зі зворотного боку Місяця.