Китай надав танкери для вивезення російської нафти до Азії

Щонайменше чотири супертанкери китайських компаній були залучені для вивезення російської нафти до Китаю в грудні 2022 — січні 2023 року. Країни G7 заборонили надання суднових і страхових послуг на постачання російської нафти в Азію.

Про це повідомляє Reuters.

 

Китай, найбільший у світі імпортер нафти, продовжує купувати російську сировину, попри посилення західних санкцій, які Пекін назвав незаконними та односторонніми. Китайські НПЗ протягом багатьох років переробляли нафту з інших країн під санкціями Заходу, таких як Іран і Венесуела.

Російські міністерства енергетики та транспорту відмовилися від коментарів. Міністерство закордонних справ Китаю не відповіло на запит агентства.

 

Ціна на російську нафту Urals впала до $37,80 за барель, що значно нижче від ліміту в $60 за барель, встановленого G7 і вдвічі дешевше за нафту марки Brent. Ембарго на морські поставки сирої нафти до ЄС фактично «вбило» головний експортний ринок Росії. Через це Росія впала в залежність від маленької групи великих покупців, з-поміж яких виділяються Китай та Індія.

 

5 грудня набуло чинності рішення ЄС щодо запровадження ембарго на постачання нафти з Росії, яке також передбачає механізм планки цін на нафту (price cap). Цей механізм передбачає заборону на надання послуг з транспортування російської нафти морським шляхом, а також її страхування, брокерські послуги та фінансування операцій компаніями на території ЄС, за винятком випадків продажу енергоресурсу за ціною не вищою від певної планки ($60 за барель)

Джерело: NV.ua

Метки: Китай, Росия