Кавоварки та кавомашини: пристрої, які роблять напій для насолоди

За багато століть знайомства з кавою людство винайшло безліч способів її приготування. Проте принцип залишається один - за допомогою гарячої води витягти з мелених зерен кави ароматичні речовини та перевести їх у водний розчин з оптимальним поєднанням аромату, гіркоти та підбадьорливих властивостей. Ідеального методу та рецепту не існує. Кожен любитель має свої смаки. А кожне пристосування та пристрій для приготування має свої переваги та вади.

Їх можна розділити на:

Розглянемо їх у порядку зростання складності та можливостей.

кавова машина

 

Турки та френч-преси

Найдавніший винахід людства - турка - сьогодні набула нових вдастивостей у вигляді електричного нагрівального елемента. Але, як і раніше, якість одержуваного напою багато в чому залежить від майстерності бариста.

До простих пристроїв також можна віднести чайник для заварювання – френч-прес. Це скляна колба з поршнем та фільтром, який дозволяє після заварювання відокремити гущу від рідини. Непогано, хоча в цьому випадку на кавовій гущі не поворожиш.

 

Гейзерна кавоварка

Більш складне пристосування – це гейзерна кавоварка. Вона являє собою металевий або керамічний посуд розділений на три частини. Кипляча вода з нижньої частини під тиском пари по трубці піднімається вгору, і гейзером обрушується на мелену каву, розташовану у фільтрі. Гейзерні кавоварки бувають як найпростіші, які потрібно ставити на вогонь, так і з електронагрівом, і навіть з таймером та пристроєм для підтримки постійної температури під час приготування. Є навіть пристрої із вбудованим капучинатором. Враховуючи тривалість приготування кава в ній виходить насиченою. Смак залежить головним чином помелу.

 

Крапельна кавоварка

Принцип дії краплинної кавоварки чимось схожий на гейзерну. Електричний ТЕН нагріває воду у баку до температури близько 90 градусів. Вона піднімається по рубці вгору і прокапує через фільтр з меленою кавою. Краплі готового напою збираються у скляній колбі на піддоні. Ці машини для поціновувачів  американо. Можуть мати мінімальну автоматику, накшталт відкладеного старту та системи підігріву колби з напоєм. До речі, цьому винаходу понад 200 років. Першу кавоварку крапельного типу створив паризький архієпископ Жан Батіст де Беллуа у 1800 році.

 

Рожкові кавоварки

Принцип роботи ріжкової кавоварки полягає в тому, що гаряча вода під високим тиском проштовхується через ріжок-холдер, заповнений меленою кавою. Високий тиск може забезпечуватися як нагріванням води в замкнутому бункері, так і додатковою електричною або механічною помпою. Рожкові кавоварки – це еспресо-машини. Кава в них виходить міцна з характерною пінкою. До речі, саме з їх винаходом в Італії на початку минулого століття з'явилося слово espresso, яке означає "міцну каву, спресовану під високим тиском у спеціальних машинах".

 

Кавомашини

На основі ріжкових кавоварок були створені кавові машини, обладнані різними пристроями автоматизації та системами для приготування кавових напоїв. Сучасні кавомашини дозволяють як збивати молочну піну парою окремо, так і готувати капучино і латте натисканням однієї кнопки. Мають складну систему автоматики. Самостійно мелять каву та мають функцію регулювання крупності помелу. А також багато інших опцій, що дозволяють отримати каву вашого індивідуального смаку. Як кажуть - на любий смак та гаманець.

Метки: кава, кавова машина