Кадрові зміни у Мінюсті: хто подалає «земельну мафію»?

З 1 липня 2021 року в Україні запрацював ринок землі. За цей час було укладено більше 11 тис. угод купівлі-продажу, та більше ніж 62 тис. інших угод (дарування,спадщина, тощо). Загальна площа сільськогосподарських ділянок стосовно яких були здійснені акти купівлі-продажу склала близько 40 тис. га.

Відкриття ринку землі прогнозовано підняло на поверхню цілу низку проблем, основні з яких це -  – чорні нотаріуси, які переоформляють ділянки, рейдерські атаки на фермерів та безпека державних реєстрів. Контроль за дотриманням законності під час укладання угод покладається на органи юстиції. Саме вони мають протидіяти шахрайським  схемам.

В деяких регіонах керівники органів юстиції це добре розуміють. Фахово и професійно організовують роботу і мінімізують всі ризики. Гарним прикладом є начальниця Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Вікторія Васильчук. Нещодавно с приводу 100 днів з моменту відкриття ринку землі вона писала:

-          Особлива відповідальність нині покладена на нотаріусів. Зокрема, під час посвідчення угоди про відчуження земельної ділянки сільськогосподарського призначення вони мають перевірити дотримання встановлених Земельним кодексом вимог до набувачів права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення та обмежень щодо загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які має право набувати у власність одна особа. Все це для того, щоб земля не потрапила до рук шахраїв, і права власників були захищені.

Як стало відомо Вікторія Васильчук є основною кандидатурою на посаду заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації, яка є вакантною вже протягом 4 місяців. Добре коли на таку відповідальну посаду прийде фахова людина з чіткою державницькою позицією.

З цього приводу політолог  Віктор Таран запропонував винести у публічну площину обговорення конкретних кроків, які б могла зробити нова заступниця у справі боротьби з «земельною мафією».

-          До речі якщо це правда хотілось би почути від неї в публічній площині відповіді на наступні питання, - пише він у своєму блозі на Кореспондент.

 

1. Які плануються Ваші перші кроки на цій посаді та який Ваш глобальний план подолання успадкованих проблем?

 

2. В останньому інтерв’ю Міністр Юстиції заявив що рейдерство так і не подолане. Яка Ваша думка стосовно цього та як Ви збираєтеся його долати?

 

3. Скільки ще потрібно позбавити «чорних» нотаріусів свідоцтв, щоб Нотаріальна палата нарешті взялася за очищення своїх рядів?

 

4. Чи можливо на даний час ліквідувати державні нотаріальні контори та чи не призведе їх ліквідація до соціального вибуху?

 

5. Чому ДП «НАІС» не може забезпечити безпеку відомостей державних реєстрів?

 

6. Коли буде ліквідовано Антирейдерську комісію, адже Міністр Юстиції пообіцяв це зробити в найближчі шість місяців й чи поставив перед Вами Міністр Юстиції саме таке завдання?

 

Сподіваюсь суспільство зможе почути відповіді на ці питання найближчим часом. Оскільки саме відкрита та чесна позиція з цих питань допоможе суспільству краще оцінити фаховість і доброчесність імовірної претендентки? - запитує автор блогу.

Метки: Земля