Іран досяг збагачення урану до 84%, це майже рівень ядерного заряду – Bloomberg

Міжнародні спостерігачі виявили в Ірані запаси урану, збагаченого до 84%, хоча досі вважалося, що Тегеран не має обладнання для збагачення урану вище рівня 60%. Про це повідомляє Bloomberg.

Агентство з посиланням на двох високопоставлених дипломатів стверджує, що міжнародні спостерігачі виявили в Ірані запаси урану, збагаченого до рівня 84% – це лише на 6% нижче за рівень, який необхідний для виготовлення ядерної боєголовки.

 

Іран раніше офіційно стверджував, що його центрифуги налаштовані на збагачення урану максимум до 60%.

МАГАТЕ зараз намагається з'ясувати, як Іран накопичив уран такої чистоти. Агентство готує щоквартальний звіт про становище з ядерною програмою Ірану до засідання Ради керівників, яке відбудеться 6 березня у Відні.

 

Виявлення у режиму Тегерану урану високого очищення може призвести до загострення кризи навколо ядерної програми Ірану, зазначає агентство.

 

ДОВІДКА. Ізотоп урану-235 із вмістом до 20% називають низькозбагаченим та використовують (починаючи з концентрації 2-5%) в енергетичних реакторах. Той самий ізотоп із вмістом від 20% називають високозбагаченим або "збройовим", оскільки він може використовуватися в термоядерній зброї як оболонка заряду. Для виготовлення повноцінної ядерної боєголовки необхідне очищення урану до рівня 90%.

Джерело: Liga.net

Метки: Иран, уран, ядерна зброя