iPhone 14 – нові потужності та супутниковий зв’язок

Читать на русском

Два дні тому, 7 вересня 2022 року, Apple представила на презентації свої нові продукти. Найочікуванішим хедлайнером стала нова лінійка смартфонів iPhone 14, якій компанія приділила найбільшу увагу під час показу.
У серії представлено 4 моделі:

 • iPhone 14;
 • iPhone 14 Plus;
 • iPhone 14 Pro;
 • iPhone 14 Pro Max.

Перші дві надійдуть у продаж уже з 16 вересня, «прошки» з'являться на прилавках у жовтні. Відкриття продажів нових смартфонів в Україні також очікується найближчим часом.

14-1

Що нового з'явилося в iPhone 14

У новій лінійці "яблучних" смартфонів не буде моделі mini. Моделі iPhone 14 і Pro оснащені дисплеєм з діагоналлю 6,1 дюйма, моделі Plus і Pro Max - 6,7 дюйма. Матриці OLED з великим запасом яскравості в порівнянні з моделями минулих років, а у флагманських моделей вони змінюють частоту оновлення в залежності від зображення, яке демонструється, що дозволяє підвищити чіткість.
Нові камери порадують любителів фото:

 • роздільна здатність основної камери - 12 Мп (у "прошек" - 48 Мп);
 • роздільна здатність селфі-камери - 12 Мп;
 • відеозйомка - 4К (8К - у Pro);
 • покращений зум.

Тестувальники кажуть, що навіть в умовах поганого освітлення та нічного режиму якість фото приємно здивує, а за хорошого світла вони здатні конкурувати зі студійними.
Молодші моделі iPhone 14 оснащені торішнім процесором A15, а у флагманських моделей всередині новітній чіп A16.
У моделей Pro і Pro Max з'явилася принципова зміна у зовнішньому вигляді – зник легендарний чубчик, в якому розміщувалися компоненти для роботи Face ID. Його замінили круглий та овальний отвіри.

Супутниковий зв'язок – нова функція iPhone 14

Справді, у нової лінійки смартфонів від Apple з'явилася можливість зв'язку через супутник. Стільниковий зв'язок вона не замінить, і поговорити з абонентом вам не вдасться. Призначений цей канал для передачі екстрених повідомлень, і стане в нагоді тим, хто опинився поза зоною покриття мережі або потрапив у стихійне лихо. За допомогою супутника можна буде зв'язатися з рятувальниками та передати коротке повідомлення із заздалегідь заготовлених варіантів. Крім того, цей зв'язок також можна використовувати для передачі вашого розташування друзям або родичам.
Алгоритм зв'язку організований таким чином, щоб максимально стиснути і скоротити обсяг інформації, що передається.

14-2
Оскільки супутники перебувають у постійному русі та звичайним оком їх не видно, то для того, щоб встановити зв'язок, потрібно направити смартфон у потрібному напрямку. Для цього на iPhone 14 є спеціальний додаток, який вказуватиме вам у якому напрямку повертати смартфон доки не буде встановлений зв'язок із супутником. Компанія каже, що функція працює тільки на відкритому повітрі з чітким видом на небо. Поки ви встановлюватимете з'єднання доведеться відповісти на кілька питань на кшталт «Яка надзвичайна ситуація?», «Кому потрібна допомога?». Після встановлення зв'язку відповіді з вашими координатами будуть надіслані до Служби порятунку.
Функція поки що працює на території США та Канади, але незабаром доступ до неї з'явиться у всьому світі. Вже відомо, що Apple уклала угоду щодо надання послуг супутникового зв'язку з Globalstar. У компанії заявили, що виділять 450 мільйонів доларів на супутникову інфраструктуру для підтримки цієї функції, значна частина цього фінансування дістанеться GlobalStar.

Читати по-українські

iPhone 14 - новые мощности и спутниковая связь

Два дня назад, 7 сентября 2022 года, компания Apple представила на презентации свои новые продукты. Самым ожидаемым хедлайнером стала новая линейка смартфонов iPhone 14, которой компания уделила наибольшее внимание во время показа.
В серии представлены 4 модели

 • iPhone 14;
 • iPhone 14 Plus;
 • iPhone 14 Pro;
 • iPhone 14 Pro Max.

Первые две поступят в продажу уже с 16 сентября, «прошки» появятся на прилавках в октябре. Открытие продаж новых смартфонов в Украине также ожидается в ближайшее время.

14-1

Что нового появилось в iPhone 14

В новой линейке «яблочных» смартфонов не будет модели mini. Модели iPhone 14 и Pro jоснащены дисплеем с диагональю 6,1 дюйма, модели Plus и Pro Max – 6,7 дюйма. Матрицы OLED с большим запасом яркости по сравнению с моделями прошлых лет, а у флагманских моделей они меняют частоту обновления в зависимости от демонстрируемого изображения, что позволяет повысить четкость.
Новые камеры порадуют любителей фото:

 • разрешение основной камеры – 12 Мп (у "прошек" – 48 Мп);
 • разрешение селфи-камеры – 12 Мп;
 • видеосъемка – 4К (8К – у Pro);
 • улучшенный зум.

Тестировщики говорят, что даже в условиях плохой освещенности и ночном режиме качество фото приятно удивит, а при хорошем свете они способны конкурировать со студийными.
«Младшие» модели iPhone 14 оснащены прошлогодним процессором A15, а у флагманских моделей внутри новейший чип A16.
У моделей Pro и Pro Max появилось принципиальное изменение во внешнем виде – исчезла легендарная «челка», в которой размещались компоненты для работы Face ID. Ее заменили круглое и овальное отверстие.

Спутниковая связь – новая функция iPhone 14

Действительно у новой линейки смартфонов от Apple появилась возможность связи через спутник. Сотовою связь она не заменит, и поговорить с абонентом вам не удастся. Предназначен этот канал для передачи экстренных сообщений и пригодится тем, кто оказался вне зоны покрытия сети или попал в стихийное бедствие. С помощью спутника можно будет связаться со спасателями и передать короткое сообщение из заранее заготовленных вариантов. Кроме того, эту связь также можно использовать для передачи вашего местоположением друзьям или родственникам.

14-2
Алгоритм связи организован таким образом, чтобы максимально сжать и сократить объем передаваемой информации.
Поскольку спутники находятся в постоянном движении и обычным глазом не видны, то для того, чтобы установить связь нужно направить смартфон в нужном направлении. Для этого на iPhone 14 есть специальное приложение, которое будет указывать вам в каком направлении поворачивать смартфон пока не будет установлена связь со спутником. Компания говорит, что функция работает только на открытом воздухе с «четким видом на небо». Пока вы будете устанавливать соединение придется ответить на несколько вопросов типа «Какова чрезвычайная ситуация?», «Кому нужна помощь?». После установления связи ответы с вашими координатами будут отправлены в Службу спасения.
Функция пока работает на территории США и Канады, но вскоре доступ к ней появится по всему миру. Уже известно, что Apple заключила соглашение по предоставлению услуг спутниковой связи с Globalstar. В компании заявили, что выделят 450 миллионов долларов на спутниковую инфраструктуру для поддержки этой функции, значительная часть этого финансирования достанется GlobalStar.